Report 6. kolo - 1.FC Slovácko - 1.FK Příbram

Góly: 9. Došek, 21. Kalouda, 49. Diviš, 78. Kalouda – 71. Fillo
Žluté karty: 5. Šumulikoski, 36. Kerbr, 47. Rada – 19. Hnaníček, 47. Řezníček, 74. Neves, 81. Hájovský, 81. Zeman
Počet diváků: 3960
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Rada, Kuncl (39. Daníček), Břečka - Valenta (80. Havlík), Šumulikoski, Kerbr (86. Sadílek), Kalouda, Diviš - Došek
Sestava soupeře: Krbeček – Sus (53. Švancara), Hájovský, Zápotočný (C), Neves – Mareš, Hnaníček – Zeman (84. Matějů), Fillo, Pilík – Řezníček (65. Stratil).

Kalouda zařídil výhru Slovácka 4:1

Tři body jsou po zápase s Příbramí doma. Slovácko na soupeře skvěle nastoupilo a po dvaceti minutách vedlo 2:0. Dvě branky zaznamenala letní posila Kalouda, jednou se prosadili Diviš s Doškem.

Slovácko začalo dobře a první dobrou šanci připravil Došek Divišovi, jeho střela z voleje ale mířila mimo tři tyče. Po řadě menších příležitostí modrobílých udeřil v desáté minutě kapitán Libor Došek. Rada navedl míč na Diviše a jeho centr dlouhán na hrotu nasměroval do branky.

O chvíli později bylo ještě veseleji. Tomáš Rada z vlastní poloviny nadýchaným centrem našel nohu Luboše Kaloudy, který z první vstřelil překrásnou branku, svou první v modrobílém dresu.

Poté se dopředu začala více tlačit také Příbram, ale obrana Slovácka byla pokaždé pozorná. V třiatřicáté minutě se do dobré šance dostal Došek, ale mezi dvěma hráči se neprosadil a zkusil vrátit na Diviše s Kaloudou, ani jeden ale míč neuklidili za Krbečka.

Závěr poločasu byl často přerušován a hra se tříštila. Modrobílí ale bohužel přišli o spolehlivého krajního obránce Kuncla, který byl nucen střídat. Slovácko odešlo do šaten spokojenější s dvoubrankovým náskokem.

Jenže dvoubrankové vedení našim fotbalistům nestačilo a Jaroslav Diviš se postaral o navýšení vedení. Zmocnil se ledabyle odehraného míče, kličkou doprava obešel jak obránce, tak brankáře a zamířil nekompromisně na vzdálenější tyč.

Sudí Nenadál si následně pobouřil fanoušky domácích několika rozporuplnými rozhodnutími a do první velké šance se dostali příbramští. Martin Fillo ale ze strany vůbec netrefil Hečovu branku. O několik minut později se už ale explzeňský hráč prosadil a snížil na 1:3.

Slovácko zabralo a s notnou dávkou štěstí vstřelilo další branku. Daníčkův centr tečoval jeden z hostujících obránců, poté ještě Luboš Kalouda a fanoušci slavili čtvrtou branku!

Do posledního zápasového hvizdu ještě stihl hrozit Havlík po geniální přihrávce Doška, ale Krbeček jej vychytal. Slovácko po výborném výkonu bere doma zase tři body.

4 Tomáš Rada 90 - 1 -