Report 8. kolo - 1.FC Slovácko - Dukla Praha

Góly: 2.,4. a 54. Došek , 21. Kerbr , 70. L. Kalouda - 31. J. Beauguel
Žluté karty: 53. Mezlík - 8. Hanousek
Počet diváků: 4056
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Mezlík, Košút, Břečka (81. Daníček) - Valenta (66. Havlík), Šumulikoski, Kerbr, Kalouda, Diviš - Došek (74. Dočekal)
Sestava soupeře: Chudý - Karavajev , Štetina , Vorel , Hanousek - Považanec (76. Hlinka ), Gedeon (46. Čajič), Hanousek - Berger , Beauguel , Mareš (62. Néstor)

Slovácko si smlslo na Dukle

Slovácko v osmém kole rozstřílelo pražskou Duklu a vyhrálo 5:1. Hattrick zaznamenal kapitán Libor Došek. Skvělý výkon fotbalistů podpořila bouřlivá divácká kulisa. Modrobílým patří po neúplném kole průběžně druhá příčka.

Zápas začal pro domácí Slovácko nejlépe, jak mohl. Diviš přenesl hru na Kerbra, ten vrátil na kapitána Libora Doška, který si poradil podle předpisů. Zpracoval si míč a pravačko pověsil míč do bližšího rohu. Jenže to od kapitána domácích nebylo zdaleka vše.

O tři minuty později Kalouda vybojoval pro dlouhána na slováckém hrotu další míč a Libor Došek vystřihl fotbalovou parádu. Ránou o břevno nedal Chudému podruhé šanci a navýšil už v páté minutě utkání vedení modrobílých na 2:0.

Šance Moravanů přicházely jedna za druhou. Expres Diviš například mohl sám zakončovat, ale v rozhodující chvíli před Chudým upadl. Jenže také Dukla se dostala ke slovu. Po Šumulikoského chybě šel Považanec osamocen na Heču, který pohotově vyběhl a šanci zneškodnil.

Parádně rozehraný zápas rozproudil fanoušky, kteří měli ve 22. minutě další důvod k radosti. Šumulikoski v brejku našel na straně Milana Kerbra, který odvážnou ránou z hranice šestnáctky vymetl roh branky a přidal třetí branku Slovácka.

Ke konci poločasu extrémně vysoké tempo opadlo a hrálo se mimo šestnáctky. Druhý poločas začal hekticky řadou nepřesností. Jenže v pětapadesáté minutě aktivní presink Slovácka přinesl šanci, kterou ve svůj hattrick přetavil Libor Došek a zaznamenal tak v osmém kole svou letošní devátou branku.

Čtvrtá branka Duklu téměř zlomila, trenér Kozel ale ještě nabádal hráče k útočení a podpořil svá slova střídáními. Jenže Pražané často chybovali a domácí často vyráželi do rychlých protiútoků. Z jednoho takového se v 71. minutě prosadil Luboš Kalouda krásnou střelou o tyčku. Obrovskou šanci přidat šestou branku měl Havlík, ale jeho hlavička šla o kousek mimo.

Posledních deset minut trávník zkrápěl déšť a ani jeden z týmů už neměl důvod se někam hnát. Diváci si přesto závěr zápasu užívali, předvedli několik mexických vln a postarali se o bouřlivou kulisu. Moravané tak v zápase osmého kola porazili Duklu 5:1, vstřelili jí tedy více branek, než inkasovala za celých sedm kol. Libor Došek poskočil do čela tabulky ligových střelců.

19 Radek Mezlík 90 - 1 -