Report 9. kolo - FK Teplice - 1.FC Slovácko

Góly: 8. Vůch, 17. Litsingi, 60. Nivaldo, 85. Mahmutovič
Žluté karty: 14. Ljevakovič, 74. Litsingi – 16. Mezlík, 29. Košút, 38. Diviš, 48. Došek, 55. Rada, 72. Havlík
Počet diváků: 3320
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Rada, Mezlík (77. Dočekal), Košút - Valenta (60. Havlík), Šumulikoski, Kerbr, Kalouda (68. Trávník), Diviš - Došek
Sestava soupeře: Grigar – Krob, Matula, Jablonský, Vondrášek – Takács (56. Táborský), Nivaldo, Vůch, Ljevakovič (87. Jirásek), Litsingi – Salami (72. Mahmutovič)

Slovácko z Teplic body neveze

Fotbalisté Slovácka v předehrávce devátého kola zavítali do Teplic, ale další body do tabulky si nepřipsali. Severočeši podali skvělý výkon a do vedení šli zásluhou Vůcha už v osmé minutě. Nakonec v síti Moravanů skončily čtyři balóny.

Po úvodních rozpačitých minutách se k míči dostal Nivaldo a rovnou vyčaroval brankovou akci. Dlouhým centrem našel na zadní tyči mladého Egona Vůcha, který utekl Mezlíkovi a s trochou štěstí zakončil. Teplicím rychlé vedení 1:0 přišlo vhod a zvýšily obrátky. Další šanci nedotáhl do konce Takács.

Jenže sotva se Slovácko vzpamatovalo a začalo se snažit o vyrovnání, propadl za obranu dlouhý míč a Francis Litsingi ranou podél Heči navýšil skóre na 2:0. Přišly další šance domácích, ale obrana modrobílých je stíhala hasit. Při ráně Kroba měl Heča pro změnu štěstí, míč o centimetry zaplul nad branku. Podobně si vedl i Salami.

V poslední minutě poločasu posadil míč na hlavu Doška Diviš a kapitán Moravanů skóroval, ale sudí nejspíš viděl nějaký drobný faul a branku neuznal. Slovácko se přesto nevzdalo a předvádělo poměrně pohlednou aktivní hru. Trenér Habanec toto počínání podpořil střídáními. Do hry se dostali mladíci Havlík i uzdravený Trávník.

Přicházely i šance, dobrou měl Kalouda, ale jeho pokus srazil Krob na roh. Útočné snažení mělo za následek mezery v obraně a jedné takové využil teplický Nivaldo. Dostal přesný centr do vápna a ranou z první nedal Hečovi šanci úspěšně zasáhnout.

Vůbec největším smolařem byl v utkání Milan Kerbr. Míč mu uskočil i v obrovské šanci v devětašedesáté minutě a křídelník vypálil výrazně mimo. Šance Slovácka přibývaly a vypadalo to, že snížení je na spadnutí, ale střelci v modrém se ne a ne prosadit.

Tepličtí hrozili rychlými obraty hry a kontry. Při jednom takovém se zachoval nesobecky Litsingy a pro Aidina Mahmutoviče nebyl problém uklidit míč do branky a upravit na konečných 4:0. Naši fotbalisté odjeli málem s nepopulární pětibrankovou nadílkou, ale akci Táborského zastavil ofsajd. Výsledek 0:4 je vzhledem k předváděné hře krutý, modrobílí jedou domů bez bodu.

4 Tomáš Rada 90 - 1 -
19 Radek Mezlík 77 - 1 -
22 Tomáš Košút 90 - 1 -