Report 10. kolo - 1.FC Slovácko - FC Baník Ostrava

Góly: 42. Havlík – 18. Narh, 90+1. Frydrych
Žluté karty: 16. Rada, 26. Reinberk, 35. Diviš
Červené karty: 59. Rada
Počet diváků: 5658
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk (82. Šimko), Rada, Kuncl, Břečka - Šumulikoski, Kerbr (89. Dočekal), Kalouda (61. Košút), Havlík, Diviš - Došek
Sestava soupeře: Pavlenka – Frydrych, Baránek, Stronati, Holzer – Greguš (C), Lindpere (90+3. Kaša) – Mensah (75. Šašinka), Kukec, Štěpán (58. de Azevedo) – Narh

Slovácko přišlo o bod v nastavení

Zápas plný emocí ovládl Baník. Slovácko dlouho hrálo vyrovnanou partii, po hodině hry byl ale vyloučen Rada a Ostrava převzala iniciativu. Nešťastnou rozhodující branku inkasovali domácí v poslední minutě.

Zápas za vynikající podpory obou fanouškovských táborů začali o něco lépe hosté a obrana bílých musela řešit několik ošemetných situací. Slovácko nastartoval sprint Reinberka po křídle, který zakončoval držený Došek. Po standardce z pravé strany zase mířil míč jen těsně kolem tyče.

Jenže v druhé desetiminutovce se kormidla opět chytila Ostrava a hrálo se kolem branky Moravanů. Aktivita hráčů Baníku brzy přinesla kýžené ovoce. Rada tísněn chyboval v rozehrávce a Francis Narh kroucenou střelou otevřel skóre utkání. Slovácko poprvé od utkání se Slavií dotahovalo na domácím hřišti náskok soupeře.

Ve čtyřiatřicáté minutě vstřelil Kalouda po jedné z mnoha akcí po pravém křídle dokonce branku, ta ale nemohla být uznána pro faul Diviše na hostujícího brankáře Pavlenku, který si vyžádal dlouhé ošetření. Pět minut před poločasovým hvizdem se v tutové šanci ocitl Marek Havlík, ale jeho rána z bezprostřední blízkosti byla zdvižena nad.

Nakonec se domácí příznivci do poloviny utkání branky dočkali. Závar před Pavlenkou přinesl míč na kopačku Kaloudy, jehož střela ještě byla tečována, ale pohotový Marek Havlík míč popostrčil do sítě a srovnal tak na 1:1.

Druhý poločas plný emocí započala opět větší aktivita Ostravy, ale domácí držel Heča. Slovácko pronikalo po křídlech, ale ke střelám se nedostávalo. Sudí Proske si fanoušky několikrát pohněval kontroverzními rozhodnutími, v šedesáté minutě navíc vyloučil Tomáše Radu a emoce museli krotit i hráči.

Slovácko se semklo, ale jeden hráč zkrátka na hřišti chyběl, a tak spousta útočných akcí skončila na bránících hráčích hostů. Bojovný výkon fanoušci po právu oceňovali hlasitým skandováním. Vypadalo to, že utkání skončí remízou, ale nápor přinesl gól Frydrycha, který Baníku vystřelil tři body. Slovácko doma teprve podruhé prohrálo, tentokrát 1:2.

23 Petr Reinberk 82 - 1 -
4 Tomáš Rada 59 - 1 1