Report 11. kolo - FC Slovan Liberec - 1.FC Slovácko

Góly: 67. Delarge, 71. Pavelka – 30. Šumulikoski, 32. Kalouda
Žluté karty: 45. Ďubek – 18. Diviš, 51. Šimko, 68. Došek, 90+1. Kuncl
Počet diváků: 3802
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Rada, Kuncl, Břečka - Šumulikoski, Kerbr, Kalouda (82. Trávník), Havlík (73. Valenta), Diviš (89. Galuška) - Došek
Sestava soupeře: Kolář – Coufal (46. Mudra), Pokorný, Pimpara, Fleišman – Pavelka, Obročník – Hadaščok (60. Delarge), Ďubek, Frýdek (82. Hamuľák) – Šural.

Slovácko remizovalo v Liberci 2:2

Moravané měli zápas na severu Čech rozehraný nad poměry. Po poločase vedli zásluhou Veliče Šumulikoského a Luboše Kaloudy 2:0, vedení ale neudrželi a nakonec domů jedou alespoň s bodem.

O něco aktivněji začali utkání U Nisy domácí. Hned ve třetí minutě rozčeřil vody Frýdek, když ostře atakoval Heču, který si nenechal nic líbit a atak mu vrátil. Další šanci modrých měl Šural, Heča si byl ale jistý.

Poté se začalo ozývat také Slovácko. Především po stranách působilo potíže liberecké obraně a vytvářelo si pohledné šance. Tvrdý pokus Diviše brankář Kolář ještě vyrazil, na další šanci hostů už ale neměl nárok. Kalouda sklepl na neobsazeného Veliče Šumulikoského, který výstavní ze vzdálenosti asi pětadvaceti metrů otevřel skóre zápasu.

Netrvalo to ani dvě minuty a výjezdníci slavili s hráči druhou branku. Tentokrát dostal do otevřené obrany vynikající pas Luboš Kalouda, který si sám před Kolářem věděl rady a poslal míč na vzdálenější tyč. Hned z dalších akcí se snažil Slovan odpovědět, ale na konci všech akcí domácím chybělo trochu štěstí.

Slovácko na začátku druhého poločasu nenavázalo na aktivní přístup a drželo se v obranném bloku. To umožnilo hráčům Slovanu hrát častěji s balónem a musel zasahovat také brankář Heča. Šanci definitivně zlomit vývoj utkání měl na hlavě Došek, ale jeho hlavička šla těsně mimo. Jeho kolega Diviš prováhal podobnou příležitost. Obrovské chyby se dopustil domácí brankář a Diviše zastavil ve skvělé šanci Fleišman.

V dalších minutách to byl opět Heča, kdo ze všech hráčů na hřišti nejvíce vyčníval. Jenže více než dvacet minut před koncem přece kapituloval. Dvojitá dorážka Dzona Delarge už byla moc i na slováckého spidermana a Liberec snížil. Pohromu dokonal v sedmdesáté minutě střelou z levé strany David Pavelka.

V závěrečných patnácti minutách předvedlo Slovácko velmi sympatický výkon. Místo, aby bránilo cenný bod, zahájilo honbu za rozhodujícím gólem. Šance Kaloudy i Doška zničil sebevědomý brankář Slovanu, tutovku měl na hlavě střídající Valenta. Toho opět vychytal výborný Kolář. Agilní Diviš v pětaosmdesáté minutě předskočil ve vápně soupeře Fleišmana, nezakončil ale přesně.

Liberec si své útoky musel nechat až na nadstavení, proti ofenzivním jménům Severočechů se ale několikrát blýskl Heča. Slovácko tak po velice zajímavém souboji veze domů alespoň bod za remízu. Negativem zápasu je jistě čtvrtá žlutá branka pro Libora Doška, který tak zmešká zápas s Viktorií Plzeň.

16 Patrik Šimko 90 - 1 -