Report 14. kolo - 1.FC Slovácko - AC Sparta Praha

Góly: 38. Dočkal, 58. Konaté
Žluté karty: 51. Kuncl
Počet diváků: 7682
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk (83. Hlúpik), Rada, Mezlík, Kuncl, Břečka - Kerbr, Kalouda (61. Trávník), Havlík (45. Valenta), Diviš - Dočekal
Sestava soupeře: Štěch – Kadeřábek, Brabec, Mario Holek, Nhamoinesu – Vácha (26. Vacek) – Konaté (87. Kováč), Dočkal, Mareček, Krejčí (90. Pešek) – Lafata

Slovácko bez Doška podlehlo Spartě

Pražská Sparta si ze Slovácka odvezla tři body po výhře 2:0. V základní sestavě chyběl kapitán Libor Došek, ale i přesto modrobílí měli několik slibných šancí. O vítězství Sparty rozhodli Dočkal a Konaté.

Slovácko hostilo Spartu, ale do úvodní části nevstoupilo podle představ. Základní sestava se musela obejít bez kapitána Doška, který v poslední chvíli zmizel ze soupisky. Zpočátku byla aktivnější Sparta, především Konaté dělal obraně problémy. Jeho jediná střela mířila nad. V desáté minutě se rozezvučel domácí kotel a s ním i slovácká hra. Gól měl na hlavě Dočekal, ale v dobré pozici hlavičkoval mimo.

Fotbal se musel líbit. V osmadvacáté minutě Kalouda ohrozil Štěcha dobře provedenou standardkou a hned z protiútoku se minul v tutové šanci Konaté. Neuplynulo ani pět minut a Slovácku se naskytla druhá velká šance v krátké době. Havlík vyslal Diviše do vápna, ten tísněn ze dvou stran minul.

Pohroma přišla krátce před poločasovým hvizdem. Konaté vyškrábl ze skrumáže míč na Bořka Dočkala, který poslal Spartu do vedení. Tempo zápasu bylo až do konce poločasu vysoké, ale akce Slovácka ze strany skončila střelou Diviše mimo. Na druhé straně Heča vychytal Krejčího v dobré šanci zprava.

Druhou půli odstartovala ukrytá střela Krejčího, ale Heča si věděl rady. Slovácko na soupeře nastoupilo s aktivní hrou. Ve třiapadesáté minutě zastavil gólovou akci Kaloudy ofsajd. Na druhé straně už bylo všechno v pořádku a Letenští šli do dvoubrankové vedení. Ve skrumáži se nejlépe ze všech zorientoval Timeoko Konaté a mohl slavit gól.

Hra byla následně rozbita několika přerušeními a ztratila tempo. Další velká šance přišla až čtvrthodiny před koncem. Valenta ztratil míč a Vacek prudkou ranou orazítkoval břevno Hečovy brány. Vacek byl i u další šance hostů, ale tentokrát trefil boční síť. Závěrečné minuty, to byl tlak Slovácka a rychlé kontry Sparty. Velkou šanci si vypracoval Hlúpik, ale Štěch ho vychytal.

Slovácko nenavázalo na vítězství venku a prohrálo doma s pražskou Spartou 0:2.