Příprava2014/15
Stadion Na Lapači, Uherský Brod 19. 7. 2014 | 20:15:00
2:2

Slovácko v generálce remizovalo s Třincem

V posledním zápase před začátkem SYNOT ligy Slovácko na domácím stadionu před necelou tisícovkou diváků remizovalo 2:2. První branku vsítil nejlepší slovácký střelec minulé sezóny Milan Kerbr a podruhé srovnával kapitán Libor Došek.

Úvod zápasu byl pro Slovácko poměrně nešťastný. V Třinci hostující kmenový hráč domácích Jan Lukáš ze strany našel Miroslava Cepláka, který tísněn dopravil míč za Heču.

Slovácko hrozilo v jedenácté minutě. Po rohu Trávníka se k hlavičce dostal Libro Došek a po něm ještě zakončoval Rada, ale třinecký brankář žádnou práci neměl, obě střely byly zblokované.

Naopak hned poté na druhé straně hrozili Málek s Kundrátkem, ale narazili na velice pohotového Milana Heču. O pár minut později Slovácku opět zatopil Lukáš, když našel Málka, jehož střelu musel opět vyrážet Heča.

Po půlhodině hry vypálil ze střední vzdálenosti tvrdou ránu Michal Trávník a Paleček musel zasahovat konečky prstů. Na pravé straně Slovácka dělal obraně Třince velké problémy Jarda Diviš, který vytěžil několik po sobě jdoucích rohových kopů.

Ve vápně byl hodně úspěšný Libor Došek, který dokázal ustávat souboje a rozdávat zpětné přihrávky svým spoluhráčům. Třinečtí ale výborně padali do střel a Paleček mnoho práce neměl.

Druhou polovinu odstartoval úsek hry, kdy se hrálo především mezi šestnáctkami bez většího počtu šancí. V osmapadesáté minutě ale Diviš po rohu obloučkem našel volného Milana Kerbra, který utěšenou střelou překonal Palečka.

Vedení modrobílých netrvalo dlouho. V čtyřiašedesáté se po rohu z levé strany prosadil hostující kapitán Martin Motyčka a Třinec opět vedl. Dobrou hlavičkou se prezentoval Libor Došek a byl blízko vyrovnání.

Dvacet minut před koncem Reinberk krásnou střelou zpoza vápna dostal míč do sítě, ale sudí Ondráš branku neuznal, protože viděl faul ve vápně ze strany Slovácka.

V pětasedmdesáté minutě se blýskla nová posila v dresu Slovácka. Luboš Kalouda krásně zakroutil míč ze standardky přímo na Doškovu hlavu a domácí kapitán opět srovnal skóre.

V poslední desetiminutovce Slovácko dobývalo třineckou pevnost a velice blízko brance byl Luboš Kalouda. Došek mu vrátil pas Havlíka a čerstvá posila hlavičkou trefila břevno Palečkovy branky. Těsně nad pálil po průniku Galuška a v poslední minutě si dal Trajkovský málem vlastní gól.

Slovácko ale třetí branku nevstřelilo, a tak týden před startem ligy remizovalo s druholigovým Třincem 2:2, když se o branky postarali Kerbr s Doškem. Jedinou kaňkou na utkání je nucené střídání Jaroslava Diviše, doufejme, že to nebude nic vážného.

5. Teplice 25 11 7 7 33:22 40

6. Zlín 25 10 8 7 31:27 38

7. Jablonec 25 8 8 9 37:34 32

8. Dukla 25 8 6 11 32:30 30

9. Liberec 25 7 8 10 21:25 29

10. Slovácko 25 6 11 8 24:31 29

11. Karviná 25 8 5 12 33:41 29

12. Brno 25 4 14 7 27:35 26