Report Pohár FAČR - 1.SK Prostějov - 1.FC Slovácko

Góly: 9. Kroupa – 22. Břečka, 90. Diviš, 29. a 73. Kalouda
Žluté karty: 69. Hloch – 67. Valenta
Počet diváků: 1340
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Rada (75. Mezlík), Břečka - Valenta (74. Fojtášek), Trávník, Šumulikoski (45. Diviš), Kalouda, Havlík, Daníček - Haša
Sestava soupeře: Bureš – Hirsch, Hloch, Soušek, Krejčíř – Koudelka (67. Šteigl), Langer, Zelenka, Pančochář (74. Zatloukal), Machálek (52. Fládr) – Kroupa

Slovácko postoupilo do třetího kola poháru

Slovácko ve 2. kole poháru FAČR postoupilo přes 1.SK Prostějov, když na jeho hřišti zvítězilo 4:1.

Slovácko bylo po celou dobu utkání lepším týmem a kontrolovalo hru. Nicméně byli to domácí hráči, kteří šli v 6. minutě do vedení po brejku, když se střelecky prosadil Karel Kroupa.

Slovácko však odpovědělo ve 22. minutě kdy se z pomocí teči prosadil Tomáš Břečka. O sedm minut později již Slovácko vedlo, kdy chybné rozehravky domacich využil Luboš Kalouda a poslal Slovácko do vedení, 1:2.

Slovácko po zbytek poločasu kontrolovalo hru a přidalo i třetí branku, ktera však nebyla pro údajný ofsajd uznána. Ve druhém poločase domácí párkrát zahrozili, ale stejne jako v poločase prvnim Slovácko hru kontrolovalo.

V 75. minutě se diváci dočkali další branky. Luboš Kalouda se uvolnil na kraji šestnáctky a prostřelil vše co mu stálo v cestě, 1:3.

V nastavení přidal čtvrtou branku Slovácka Jaroslav Diviš. Slovácko tak po výhře 4:1 postoupilo do 3. kola poháru FAČR ve kterém se utká z postupujícím týmem z duelu Kroměříže a Zlína.