Report Pohár České pošty - FC Fastav Zlín - 1.FC Slovácko

Góly: 7. Dočekal, 35. Dočekal, 50. Kerbr, 71. Kerbr
Žluté karty: 37. Reinberk, 68. Havlík
Počet diváků: 4252
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Rada, Břečka - Valenta (63. Havlík), Šumulikoski, Kerbr (74. Civić), Kalouda, Diviš (72. Sadílek), Daníček - Dočekal
Sestava soupeře: Žukowski – Železník, Holík (74. Višněvský), Poznar, Salachna, Motal, Hájek (55. Malý), Kurtin (79. Chmelo), Pazdera, Benčík, Jurič

Slovácko ve 3. kole poháru vyhrálo ve Zlíně 4:0

Slovácko ve 3. kole poháru FAČR zvítězil v derby na půdě Zlína vysoko 4:0. Za Slovácko poprvé nastoupil útočník Tomáš Dočekal, který zaznamenal dvě branky. Další dva přesné zásahy si připsal Milan Kerbr.

Slovácko začalo aktivně a od prvních minut mělo míč na svých kopačkách. V sedmé minutě utkání Luboš Kalouda posunul míč na Šumulikjoskeho, který vybídl ke skórování Tomáše Dočekala, který se nemýlil a poslal Slovácko do vedení - 0:1.

Domácí hráči zabrali a vytvořili si několik zajímavých příležitostí, nicméně gólman Heča bedlivě strážil své tři tyče.

Naopak ve 35. minutě to byl znovu Tomáš Dočekal, který se radoval z druhé branky v zápase, když v nelehké pozici zakončoval míč přesně k tyči - 0:2.

V 50. minutě to již bylo o tři branky, když se na levé straně uvolnil Milan Kerbr a střelou na vzdálenější tyč nedal domácímu gólmanovi sebemenší šanci - 0:3.

Při následných oslavách fanoušků Slovácka však někdo z nezodpovědných příznivců vhodil na hrací plochu dělobuch, který zasáhl hráče Zlína, který musel být následně ošetřován. Tento exces byl kaňkou na utkání, které se hrálo jinak ve velmi bouřlivé atmosféře.

Zatímco v prvním poločase byl střelecem Tomáš Dočekal, tak ve druhém poločase udělal tečku za utkáním dvougólový Milan Kerbr, který zužitkoval Břečkovu nahrávku za obranu a uklidil míč do sítě - 0:4.

Slovácko tak postoupilo do 4. kola poháru FAČR ve kterém narazí na lepšího z dvojice Frýdek-Místek vs. Baník Ostrava.

23 Petr Reinberk 90 - 1 -