Report Pohár České pošty - FC Baník Ostrava - 1.FC Slovácko

Góly: 77. Kaša – 44. Kerbr
Žluté karty: 53. Sukup, 74. Narh, 78. Matěj – 11. Košút, 88. Šimko
Počet diváků: 1577
Sestava Slovácka: Melichárek - Šimko, Kuncl, Košút, Břečka - Valenta (66. Kalouda), Šumulikoski, Kerbr, Havlík, Diviš - Došek (71. Dočekal)
Sestava soupeře: Šrom – Sukup, Kaša, Stronati, Frydrych – De Azevedo (83. Štěpán), Kukec, Greguš, Mensah (46. Matěj), Petrus (60. Šašinka) – Narh

Slovácko v poháru remizovalo v Ostravě

Slovácko v prvním zápase osmifinále pohár FAČR remizovalo na ostravských Bazalech 1:1. Za Slovácko se trefil Milan Kerbr a zajistil tak pro svůj tým slušnou pozici do domácí odvety.

V prvním poločase se hrálo především ve středu hřiště a diváci na stadionu se vyložených šancí nedočkali. Výjimkou byla 44. minuta, kdy Marek Havlík vybídl po rychlém brejku do šance Milana Kerbra, který před poločasem poslal Slovácko do vedení – 0:1.

Ve druhém poločase mělo Slovácko několik příležitostí, aby svůj náskok navýšilo a nejblíže druhé brance byl po hodině hry Libor Došek, který si naskočil na centr Jaroslava Diviše. Mič však mířil těsně vedle levé tyče.

Nakonec to byli ostravští hráči, kteří se ve druhém poločase radovali z vyrovnávací Branky. Domácí hráči podnikli rychlí brejk, po kterém se Francis Narh snažil přehodit Dušana Melichárka. Nakonec míč do prázdné branky dorážel Filip Kaša – 1:1.

Slovácko tak v prvním zápase osmifinále remizovalo v Ostravě 1:1 a má tak lepší výchozí pozici do odvety, která se odehraje v Uherském Hradišti ve středu 29. října od 17:00 hod.