Report Pohár České pošty - 1.FC Slovácko - FC Baník Ostrava

Góly: 65. Diviš - 67. Petrus
Žluté karty: Hlúpik - Sukup, Mensah
Počet diváků: 3492
Sestava Slovácka: Melichárek - Reinberk, Mezlík, Kuncl, Košút - Valenta, Trávník, Kerbr, Havlík (73. Kalouda), Diviš - Došek (62. Hlúpik)
Sestava soupeře: Šrom - Byrtus, Kaša, Baranek, Sukup - Šichor, De Azevedo (69. Narh), Holzer (46. Kukec), Mensah (58. Matěj) - Petrus - Šašinka

Slovácko postoupilo do čtvrtfinále poháru

Slovácko po remíze 1:1 může slavit postup do čtvrtfinále poháru, když doma na penalty přestřílelo ostravský Baník. Hrdinou pokutových kopů se stal gólman Dušen Melichárek, který chytl dvě penalty. Rozhodující penaltu za Slovácko proměnil Luboš Kalouda.

V prvním poločase si oba celky vypracovaly po jedné velké šanci. Ve 24. minutě po rohovém kopu zadáci Baníku odvrátili hlavičku Doška, který se dostal znovu k míči a jeho ránu tečoval v poslední chvíli obránce Kaša mimo branku. Před přestávkou po úniku ostravského Šichora se dostal k zakončení Holzer, ale z vyložené pozice přestřelil.

Ve druhém poločase nakonec viděli fanoušci dvě branky na každé straně a to během pouhých dvou minut. Nejprve se Jaroslav Diviš prosadil hlavou po rohovém kopu a Slovácko vedlo. Radost domácích ale trvala pouze dvě minuty, když Baník po chvíli vyrovnal Petrusem na konečných 1:1.

Obě pohárové střetnutí skončila remízou 1:1, a tak přišly na řadu pokutové kopy, ve kterých dvakrát vynikl gólman Melichárek, který zlikvidoval dva pokusy Ostravanů a penalta Luboše Kaloudy tak znamená postup do jarní části poháru, ve kterém Slovácko narazí na Jablonec.