Report 17. kolo - 1.FC Slovácko - FK Baumit Jablonec

Góly: 37. Hlúpik - 28. a 56. Šabala
Žluté karty: 34. Trávník, 59. Rada, 73. Došek - 59. Šabala, 74. Crnkić
Počet diváků: 3514
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Rada, Mezlík, Kuncl - Trávník, Šumulikoski (87. Zajíc), Kerbr, Kalouda (71. Havlík), Hlúpik (71. Diviš) - Došek
Sestava soupeře: Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, Novák - Hübschman, Greguš - Kopic, M. Pospíšil (73. Mingazov), Crnkič (76. Masopust) - Šabala (88. Martin Doležal)

Slovácko nestačilo na Jablonec

První jarní kolo přineslo poměrně vyrovnané utkání bez velkého množství šancí. Utkání rozhodl lotyšský útočník Valerijs Šabala. Za domácí se trefil křídelník Filip Hlúpik. Přestože si Slovácko v závěru připravilo množství šancí, vyrovnat už nedokázalo a prohrálo 1:2.

Chladné utkání začalo pro Slovácko nepříliš dobře. Jablonec se chopil iniciativy, obrana ale veškerou jeho snahu stíhala likvidovat těsně před pokutovým územím. První výraznější šanci měl Kerbr, jeho nůžky z vápna ale nebyly dostatečně důrazné. O chvíli později ze slušné pozice minul Šumulikoski. Z obou stran následně přišly hrozby v podobě slibných standardek. Jak Heča, tak Hrubý si poradili.

Ve třiadvacáté minutě Slovácko zachránil výtečným zákrokem Heča, Kopic se jen chytil za hlavu. Jenže o pět minut později se po standardce prosadil tečí Šabala. Následně Slovácko zvýšilo obrátky a Hrubý se musel činit. Šance Trávníka i Kuncla vytěsnil, Reinberkův pokus na čáře zachytil Beneš, ale na dorážku Filipa Hlúpika už byli všichni Jablonečtí krátcí, Slovácko srovnalo na 1:1.

Závěrečná část prvního poločasu se nesla v podobném duchu jako jeho začátek, hra byla z obou stran rozháraná a nesourodá. Proti šancím Šabaly a Greguše se musel blýsknout pohotový Heča. Následně se hra vyrovnala, i když modrobílí spoléhali především na protiútoky. Jenže po rohovém kopu se hlavičkou prosadila opět zimní posila Jablonce Šabala.

Po brance hostů to vypadalo, že se Slovácko aktivní hrou dostane zpět do zápasu, podobně jako tomu bylo po první brance, jenže Jablonec držel otěže utkání pevněji. Aktivita přinesla ovoce. Modrobílí na chvíli soupeře zatlačili a po standardní situaci hosty ze šlamastyky vytáhl skvělým skokem Hrubý.

Další minuty ztratily tempo vlivem střídání, faulů a dohadů na hřišti. Nicméně Slovácku se povedlo vytvořit tlak. Parádní střela Reinberka ale skončila těsně nad a pět minut před koncem se k brankáři nedostal ani pokus Doška. Po dalším centru zakončoval Havlík, trefil ale jednoho z bránících hráčů. Jablonečtí dokázali hubenou výhru nakonec ubránit. Slovácko stejně jako na podzim zahájilo prohrou 1:2.

4 Tomáš Rada 90 - 1 -
24 Michal Trávník 90 - 1 -