Report 18. kolo - FC Vysočina Jihlava - 1.FC Slovácko

Góly: 12. Kalouda
Žluté karty: 89. Krejčí - 71. Kerbr, 90. Diviš
Počet diváků: 2459
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Rada, Kuncl, Košút - Trávník, Šumulikoski, Kerbr (81. Havlík), Kalouda (87. Valenta), Hlúpik (73. Diviš) - Došek
Sestava soupeře: Blažek - Kukol, Kryštůfek, Krejčí, Hybš - T. Marek, Kučera - Vaculík (75. Batioja), Harba, Šulek (68. Marcin) - Mešanovič (82. Kliment).

Tři body putují z Vysočiny na Slovácko

Výborný výkon předvedlo Slovácko na stadionu v Jiráskově ulici. Do vedení se dostalo zásluhou Luboše Kaloudy už ve dvanácté minutě a svůj náskok udrželo po celý zápas. Litovat mohou svěřenci Svatopluka Habance pouze zahozených šancí, nicméně po vítězství 1:0 berou tři body a vrací se do klidného středu tabulky.

Mnohem aktivněji než v minulém kole se Slovácko pustilo do zápasu na půdě Jihlavy. Dobrému výkonu úvodního poločasu přispěla také dobrá práce obrany, která byla konečně až na Břečku kompletní. První dobrou šanci si vypracoval po akci Hlúpika Šimko, ale mířil mimo. Už ve dvanácté minutě se Slovácko radovalo ze vstřelené branky. Po centru Šumulikoského střílel Kerbr a míč do branky dorazil až Luboš Kalouda.

Ani po vstřelené brance Slovácko nepolevilo a aktivní, vysunutou hrou dělalo domácím problémy. Velmi dobrou práci odváděl ve středu hřiště dvacetiletý záložník Trávník.  Vysočina hrozila spíše z protiútoků, ale do žádné vyložené šance se v úvodní půlhodince nedostala. Nejvíce na levé straně zatápěli Jihlavě Kuncl s Hlúpikem.

Do velké šance se ve dvaatřicáté minutě dostal Došek, když odvážně napálil míč na hranici vápna a ten proplachtil jen těsně vedle branky veterána Blažka. Aktivita modrobílým přinesla několik standardních situací, žádné zakončení ale brankou neskončilo. V posledních minutách poločasu mohl ohrozit branku Moravanů Mešanović, ale na střílený centr nedosáhl.

Po poločase byl obraz hry velmi podobný, i když o něco lépe začali Jihlavští, do šance se opět propracoval Mešanović. Následně však otěže převzalo Slovácko a rozjelo festival spálených šancí. Nejdříve Hlúpik tísněn poslal míč přímo do náruče Blažka, následně takřka v tisíciprocentní šanci zklamal střelec první branky Kalouda.

Kerbrovu standardku do Doškova loviště zase nikdo z hostů neusměrnil do sítě žlutých. Jihlava vyslala na Hečovu branku poměrně dost střel, většinu ale ze střední a velké vzdálenosti, náš brankář si se vším poradil.

Kolem sedmdesáté minuty tlak Slovácka vrcholil, v branku to ale nevedlo. Kouč domácích Klusáček narušil snažení modrobílých několika střídáními, přičemž posiloval hlavně ofenzivu. Jihlava zvyšovala směrem k devadesáté minutě aktivitu, nejagilnějším hráčem domácích byl v těchto minutách slovenský ofenzivní univerzál Marcin.

Obrana Slovácka ale byla pozorná a nedovolila prakticky žádné nebezpečné zakončení. Naopak vítězství mohl pojistit Diviš. Slovácko si přesto z Jihlavy odvezlo všechny tři body po trefě Kaloudy a alespoň do soboty se posune zpět na sedmé místo.