Report 20. kolo - 1.FK Příbram - 1.FC Slovácko

Góly: 57. Bednář
Žluté karty: 15. Zeman – 33. Šumulikoski
Počet diváků: 2068
Sestava Slovácka: Heča - Šimko (87. Civić), Rada, Kuncl, Košút - Valenta, Trávník, Šumulikoski (75. Sadílek), Hlúpik (68. Kerbr), Diviš - Došek
Sestava soupeře: Boháč – Nitrianský, Hájovský, Tregler, Matějů – Hnaníček, Krameš – Pilík, Fillo (85. Suchan), Zeman (88. Moulis) – Bednář (89. Fořt)

Slovácko nepřidalo třetí venkovní výhru v řadě

Bojovný zápas přineslo utkání u Litavky. Slovácko si v prvním poločase vypracovalo řadu šancí, ale žádná brankou neskončila. V šestapadesáté minutě tutovku Diviše chytil Boháč a o minutu později vstřelil na druhé straně jedinou branku zápasu Bednář. Slovácko ve zbývající půlhodině několikrát zahrozilo, ale už nesrovnalo a domů jede s prázdnou.

Mrazivé utkání v Příbrami začalo Slovácko poměrně dobře. Brzo si vybojovalo několik rohových kopů a už ve druhé minutě mohl skóre utkání otevřít Šumulikoský, ale Hnaníček jeho pokus odvrátil z brankové čáry. Slovácko mělo územní převahu, ale nedařilo se mu vytvářet větší šance. Na druhé straně se ve čtrnácté minutě řítil na Heču Bednář, ale náš brankář předvedl dobrý zákrok.

Slovácko hrozilo po křídlech a standardkách. Do Valentova rohu se opřel pravačkou Trávník, ale domácí obránci střelu zblokovali. Následně Došek nasměroval míč jen těsně mimo Boháčovu branku. Heča držel Slovácko především proti šancím Bednáře, jednu vytáhl na tyč.

Před poločasovým hvizdem mohli jít modrobílí dvakrát do vedení. Nejdříve se na levém křídle dostal ke špatné rozehrávce Hlúpik, ale prováhal možnost ke střele z dobré pozice. Ještě než rozhodčí v prvním poločase zapískal naposledy, minul o centimetry levou tyčku Trávník.

Druhý poločas nabídl o něco ospalejší fotbal. Jako první mohli jít do vedení hosté, Doškův centr Diviš poslal do šibenice a Boháč předvedl výborný zákrok. Hned z protiútoku se prosadila Příbram. Obrana Slovácka zazmatkovala a Roman Bednář se v samostatném úniku proti Hečovi nemýlil. V šedesáté minutě mohlo být ještě hůře, proti bílým byla po ruce Rady nařízena penalta.

Heča se ale proti penaltě domácího Kapitána skvěle vytáhl. Následně trenér Habanec oživil útočné snažení několika střídáními a Lukáš Sadílek byl ve svém druhém ligovém zápase blízko vyrovnávací brance. Kunclovu střelu vyrazil Boháč a právě osmnáctiletý mladík mířil mimo.

Závěrečná část se nesla v duchu útočení Slovácka, aktivitu na křídle ještě zvýšil ligový debutant Civić. Jenže Slovácko už branku nevstřelilo a na hřišti Středočechů prohrálo 0:1.