Report 21. kolo - 1.FC Slovácko - SK Dynamo České Budějovice

Góly: 19. Diviš, 42. Kalouda, 84. Došek – 50. Benát
Žluté karty: 17. Škoda, 41. Lengyel
Počet diváků: 3518
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Rada, Prajza, Košút - Valenta (89. Sadílek), Šumulikoski, Kerbr (87. Civić), Kalouda, Diviš (69. Hlúpik) - Došek
Sestava soupeře: Křížek – Janotka, Lengyel (C), Novák, Machovec – Benát, Eliáš – Pešek (72. Řezáč), Hála (46. Chrien), Funda (77. Varadi) – Škoda

Slovácko si poradilo s Jihočechy 3-1

První jarní domácí výhru si připsalo Slovácko a v tabulce se posunulo na šestou příčku. Utkání rozhodli modrobílí už v prvním poločase, když se nejdřív prosadil Diviš a po něm z přímého kopu Kalouda. Druhou polovinu zdramatizoval Benát, ale ve čtyřiaosmdesáté minutě stvrdil vítězství domácích kapitán Došek.

Druhé utkání na domácím stadionu v jediném týdnu viděli fanoušci Slovácka. Na stadion Miroslava Valenty zavítaly předposlední České Budějovice. Zápas za krásného počasí nabídl zpočátku vlažnější fotbal. Domácí měli prvních dvacet minut míč často na kopačkách. První střelu na branku však statistiky zaznamenaly až ve dvacáté minutě. Několikátá standardka za krátký čas hned přinesla branku.

Odražený míč nacentroval zleva Kerbr a Jaroslav Diviš se z pozice na malém vápně nemohl mýlit – 1:0. Územní převaha Slovácka trvala i v závěrečné patnáctiminutovce poločasu. Budějovice byly nuceny pomáhat si množstvím faulů a ve 42. minutě se přímo ze standardní situace prosadil Luboš Kalouda takřka identickým kopem jako v úterý Valenta.

Druhou polovinu začali lépe Jihočeši. Namotivovaný soupeř hýřil aktivitou a vyneslo mu to snížení. Po sérii nešťastných odrazů se ke střele ve vápně dostal Petr Benát a ránou pod břevno snížil. Slovácko hrozilo standardkou Kerbra, ale Křížek zasahovat nemusel. Na druhé strany poslal přímý kop mezi tři tyče Machovec, ale Heča se blýskl parádním zákrokem.

Dvakrát byl blízko gólu kapitán Došek. Nejdříve jeho pokus zevnitř vápna zblokovala obrana, následně si ligový kanonýr poradil v souboji s Novákem, ale skvěle jej vychytal Křížek. Od sedmdesáté minuty sledovali diváci hru nahoru dolů.

Když Dynamo zatlačilo, odpovědělo Slovácko nejlépe, jak mohlo – útokem. Doškovu hlavičku vychytal Křížek, ten se vytáhl i proti dělovkám Hlúpika a Šimka. Kapitán Slovácka se mohl prosadit i po rohu, ale Křížek opět vynikl. V další šanci už byl hostující brankář nucen sklonit se před domácím útočníkem. Parádní přihrávku střídajícího Hlúpika Došek nadvakrát dostal za Křížka.

Poslední minuty oživili mladíci Civić a Sadílek. Slovácko nakonec zvítězilo 3:1 po brankách Diviše, Kaloudy a Doška.