Report 22. kolo - Dukla Praha - 1.FC Slovácko

0:0

Žluté karty: 81. Marek Hanousek – 37. Valenta, 74. Došek, 76. Kuncl, 81. Šumulikoski
Počet diváků: 924
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Rada, Kuncl, Košút - Valenta (61. Kalouda), Trávník, Šumulikoski, Kerbr, Diviš (87. Hlúpik) - Došek
Sestava soupeře: Rada – Karavajev, Polom, Štetina, Mat. Hanousek – Mar. Hanousek, Gedeon (C), Považanec – Mareš (84. Čajić), Blažek (22. Beauguel), Berger (68. Přikryl)

Slovácko hrálo s Duklou bez branek

Pohledné představení odehrály na dejvické Julisce týmy Dukly a Slovácka. Modrobílí si připravili více brankových šancí, ale žádnou nevyužili. Libor Došek dvakrát rozezvučel brankovou konstrukci. Příležitosti měla i pražská Dukla. Nakonec se v hlavním městě zrodila bezbranková remíza.

Slovácko na Julisce odehrálo docela sympatický první poločas, i když lépe začala Dukla. Po standardce zůstal Polom sám na zadní tyči a hosty zachránil až skvělý Heča. V další šanci naštěstí neskončily brankou pokusy Gedeona a Blažka. Naopak na druhé straně předvedl fotbalovou parádu Došek, když ze dvou doteků vymetl šibenici Radovy branky, jenže sudí pískal ofsajd a skóre zůstalo 0:0.

Kapitán hostů byl blízko branky i jednatřicáté minutě, kdy si vyskočil na standardku Trávníka a poslal míč do tyčky. Na straně Dukly byl v dobré pozici Beauguel, ale střelou z levé strany rozvlnil jen boční síť. Ještě před přestávkou mohlo Slovácko jít do vedení. Valenta obětavě vybojoval balón a povedeným kopem protáhl brankáře Radu. Dukla byla v poločase častěji na míči, na gólové šance vedlo Slovácko.

Druhý poločas přinesl velmi podobné množství brankových příležitostí, pouze s tou změnou, že šance měla i pražská Dukla. Nejdříve ve třiapadesáté minutě hledal Matěj Hanousek ve vápně Beauguela, pro něj byl ale míč příliš dlouhý. Za Slovácko Šimko milimetrově poslal míč na Doška, který pravačkou orazítkoval břevno.

Následující minuty byly divácky zajímavé, ale žádná větší šance se na žádné straně nezrodila. Do šancí se dostával především kapitán Moravanů, velmi dobrou práci odváděla celá záložní řada, po střídání vynikal Kalouda. Jenže i Dukla si šla za vítězstvím. V poslední šanci zápasu řešil prudký centr Heča. Slovácko si veze z Dejvic zasloužený bod, k vítězství chybělo trochu štěstí.