Report 24. kolo - FC Baník Ostrava - 1.FC Slovácko

Góly: 34. Valenta, 49. Kerbr
Žluté karty: 92. Rada
Počet diváků: 3713
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Rada, Kuncl, Košút - Valenta, Trávník, Kerbr, Kalouda (69. Havlík), Hlúpik (84. Kovář), Diviš
Sestava soupeře: Pavlenka – Štěpán, Frydrych (C), Kouřil, Helešic (67. Šašinka) – Foltyn – Sivrić, Šichor (52. Mišák), Jirásek, Holzer – Narh

Slovácko i bez Doška vyloupilo Bazaly

Slovácko v rámci 24. kola zvítězilo i bez kanonýra Libora Doška po skvělém výkonu nad Baníkem 2:0. Zápas zlomila branka Jiřího Valenty z 34. minuty. Od té doby byl na hřišti jen jeden tým. Z množství šancí ve druhém poločase se ujala pouze krásná volej Milana Kerbra. Slovácko bere tři body a zůstane sedmé.

Oba týmy vstoupily do utkání nanejvýš aktivně. První šanci si připravilo Slovácko, ale daleko nebezpečnějším pokusem se prezentoval Narh, jehož hlavičku vyrazil Heča. Domácí v úvodní části zápasu hrozili z rohových kopů. Ze stejné standardní situace ohrozil Pavlenku Košút, ale ostravský brankář byl pozorný.

Ve čtyřiadvacáté minutě se předvedl individuální akcí Holzer a Šichor jeho akci zakončil střelou nad. O chvíli později si podobně počínal Narh. Jenže po půlhodince hry převzalo iniciativu Slovácko a obléhalo Pavlenkovu branku. Největší příležitost si připravil Kalouda, ale brankář Baníku jeho střelu napodruhé zkrotil.

Ve 34. minutě tlak Slovácka vyvrcholil brankovou situací. Kuncl přiklepl daleko za vápnem míč Jirkovi Valentovi, ten se odhodlal ke střele a nádherně vymetl roh domácí branky. Hosté i nadále hráli vyrovnanou partii a dokonce hrozili. Brejk skvěle vyřešil Trávník a Diviš sám tváří v tvář Pavlenkovi neuspěl.

Do poločasu vstoupilo Slovácko skvěle. Několikrát se pokusilo o průnikovou akci a nakonec Milan Kerbr parádním volejem z malého vápna nedal Pavlenkovi šanci a Moravané vedli 2:0! Druhá branka přidala Slovácku na chuti, naopak hra Baníku se rozpadla. Domácí nebyli schopni vytvořit si souvislý tlak.

Za Slovácko měli šance Diviš, Trávník i Kalouda, ale narazili buď na skvělého Pavlenku, nebo minuli branku. Převaha hostů v poslední desetiminutovce byla drtivá a do hry se na poslední minuty vrátil i navrátilec Kovář. Slovácko už v závěru žádné drama nepřipustilo a s přehledem vyhrálo.