Report 25. kolo - 1.FC Slovácko - FC Slovan Liberec

Góly: 13. Valenta, 49. Došek – 10. Košút (vl.), 38. Delarge, 82. Frýdek
Žluté karty: 37. Fleišman, 67. Frýdek. 83. Luckassen, 90+1. Soungole
Červené karty: 59. Fleišman (LIB)
Počet diváků: 4389
Sestava Slovácka: Heča - Šimko (72. Reinberk), Mezlík, Kuncl (78. Prajza), Košút - Valenta, Trávník, Kalouda (64. Šumulikoski), Hlúpik, Diviš - Došek
Sestava soupeře: Hroššo – Fleišman, Karišik, Pokorný, Sus – Soungole – Delarge (71. Breznaník), Pavelka (C) (85. Pimpara), Frýdek – Luckassen, Bakoš (62. Mudra).

Slovácko nestačilo na Liberec, prohrálo 2:3
liberec250415.JPG

Poprvé na novém trávníku se představili fotbalisté Slovácka. Hostující Liberec přijel v dobré formě a třikrát v utkání se dostal do vedení. Domácí dokázali dvakrát vyrovnat zásluhou Valenty a Doška, ale na Frýdkův gól už odpovědět nestačili a nakonec v zajímavém fotbalovém střetnutí ztratili všechny body.

Do zápasu vstoupili výjimečně aktivně hosté, kteří stále bojují o záchranu. Naštěstí Fleišman ani Luckassen si na Heču nepřišli. Liberec šel záhy do vedení. Rohový kop usměrňoval k tyči aktivní Luckassen, míč mohl ještě z čáry vykopnout Košút, ale právě on si prudkou střelu srazil do branky.

Jenže radost hostům dlouho nevydržela. Už ve dvanácté minutě otestoval nový pažit jedovatou ranou Jirka Valenta a po krásné akci Diviše a Trávníka vymetl vzdálenější šibenici. Liberec byl na začátku poločasu přece jen aktivnějším týmem Heča se měl co ohánět, aby udržel remízový stav. Na druhé straně vzal Doškovi gólovou hlavičku ze vzduchu Hroššo.

Heča másledně podržel domácí tým i při šancích Frýdka a Delarge. Za modrobílé hrozili postupně z pravého křídla Diviš a Valenta, do střelecké pozice se dostal Došek, ale obrana jeho ránu zblokovala. Následně upadl ve vápně Trávník, ale o penaltu se nejspíš nejednalo. Ještě do poločasu vrátil vedení na stranu Slovanu po brejkové situaci Dzon Delarge.

Na 2:2 srovnal krátce po přestávce domácí kapitán Libor Došek, který dorazil za Hrošša střelu Hlúpika. Liberec často využíval zmatků v obraně bílých, vždy ale narazil na skvělého Heču. Slovácko stále častěji obléhalo branku svého soupeře. Aktivita přinesla kuriózní druhou žlutou kartu pro Fleišmana a Slovan byl nucen dohrávat v deseti.

Slovácko převzalo iniciativu a svého soupeře jasně přehrávalo. Blízko vedoucí brance byl dvakrát Trávník, jak jeho hlavičku, tak i technickou střelu chytil Hroššo. Šanci rozhodnout měl i Došek, ale taktéž narazil na Hošša.

Domácí byli krutě potrestáni. Po nenápadné akci se k míči na malém vápně dostal Martin Frýdek a nekompromisně prostřelil. Heča skvěle podržel Slovácko i při dalších brejcích hostů. Slovácko urputně dobývalo libereckou svatyni, ale branka se ne a ne dostavit. Hosté už nikam nespěchali a z Uherského Hradiště si odvezli tři body.