Report 26. kolo - FK Viktoria Plzeň - 1.FC Slovácko

Góly: 5. Kovařík, 34. Kovařík (pen.), 74. Mahmutovič, 85. Mahmutovič
Žluté karty: 7. Mezlík, 9. Valenta, 72. Diviš
Červené karty: 33. Mezlík
Počet diváků: 11105
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Reinberk, Mezlík, Košút - Valenta, Trávník (82. Kalouda), Kerbr (77. Galuška), Hlúpik, Havlík, Diviš
Sestava soupeře: Kozáčik – Rajtoral, Procházka, Hubník, Limberský (C) – Vaněk (81. Hrošovský), Hořava – Pilař (73. Petržela), Kolář, Kovařík – Holenda (69. Mahmutovič)

Slovácko prohrálo v Plzni

Slovácko ve 26. kole Synot ligy zajíždělo na půdu vedoucí Plzně, kde chtěli svěřenci trenéra Habance překvapit. Bohužel plány zhatil vlastní gól, penalta a vyloučení...

Ve 4. minutě zahrávali domácí rohový kop, který si nešťastně do vlastní sítě srazil Milan Kerbr a Viktoria tak vedla 1:0.

V sedmé minutě viděl žlutou kartu Radek Mezlík, který byl přidržen domácím Holendou, a když mu to vrátil, tak sudí odpískal faul a vytáhl kartu.

Ve 12. minutě zahrávalo Slovácko standardní situaci, kterou Valenta rozehrál na krátko a následný míč do pokutového území jen těsně minul Filip Hlúpik, který byl sám před gólmanem Kozáčikem.

Ve 33.minutě kopala Plzeň pokutový kop po souboji Radka Mezlíka v pokutovém území. Obránce Slovácka navíc obdržel druhou žlutou kartu a musel tak předčasně do sprch. Domácí Kovařík penaltu proměnil a Plzeň vedla 2:0.

Slovácko se snažilo v deseti alespoň korigovat, ale domácí hráči hostující tým do ofenzivy nepouštělo. Na druhé straně musel několikrát zasahovat Milan Heča, který odolával plzeňské přesilovce 40 minut, ale v 74. minutě již inkasoval po samostatném úniku Mahmutoviče.

Stejný hráč se nakonec prosadil i v 85. minutě, který proměnil přihrávku na zadní tyč z kopačky kovaříka.

Slovácko tak po dvou remízách na půdě Plzně ve třetím zápase prohrálo 4:0. Ve 26. kole Slovácko hostí Zbrojovku Brno. Utkání se hraje již v pátek 8. května od 20:15 hod.