Report 27. kolo - 1.FC Slovácko - Zbrojovka Brno

Góly: 55. Došek (pen.) – 79. Zavadil
Žluté karty: 88. Kalouda – 70. Buchta, 90+1. Melichárek
Počet diváků: 4517
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Rada, Kuncl, Košút - Trávník, Šumulikoski, Kerbr (72. Hlúpik), Havlík (81. Kalouda), Diviš - Došek
Sestava soupeře: Melichárek – Keresteš, Schuster, Košťál, Jugas – Pašek, Zavadil (C), Buchta, Slančík (60. Brigant), Sýkora (60. Malík) – Vávra (66. Čtvrtníček).

Bitva o Moravu vítěze nemá

Vyrovnaný zápas mohli sledovat diváci v Uherském Hradišti a nerozhodný byl nakonec i pozápasový výsledek. První poločas branky nenabídl. Zkraje druhé poloviny proměnil penaltu Libor Došek, jenže do závěrečného hvizdu zaúřadoval i hostující kapitán. Pavel Zavadil z přímého kopu srovnal na 1:1. Oba týmy tak berou bod.

Samotnému utkání s Brnem předcházelo slavnostní předání šeku na 10 000 KČ pro občanské sdružení Korunka Luhačovice. První minuty přinesly vlažný fotbal. Jako blesk z čistého nebe se tak jevila šance Jugase, kterého po rohu famózním zákrokem zneškodnil Heča. Šance krajního hráče Zbrojovky nastartovala atraktivnější část zápasu.

Tu započal svou šancí ve 12. minutě Kerbr, který po vysunutí Trávníkem orazítkoval bližší tyč. V následujících minutách však za delší konec tahali hosté. Jenže co jim to bylo platné, když hrozilo Slovácko.

Nejdříve mířil jen o centimetry mimo Trávník, chvíli po něm se se stejnou potázal na útočném výletě Rada. Stav 0:0 udržel pohotový Melichárek proti nedůrazné hlavičce Doška z malého vápna, na druhé straně si stejně úspěšně počínal Heča proti pokusu hostujícího kapitána Zavadila. První poločas tak branku nepřinesl.

Druhá půle přinesla zpočátku podobný fotbal jako ta první. Stojaté vody rozvířila až nařízená penalta. Košťál ve vápně necitlivě srazil Trávníka a Libor Došek si s exekucí poradil. Za hosty se prezentoval pohledným slalomem ve vápně Brigant, ale Heču neohrozil.

Brno se hnalo za vyrovnáním. Šance Keresteše, Paška i Buchty mířily mimo. Hosté se nakonec branky dočkali. Pavel Zavadil si postavil míč na přímý kop a pověsil jej střelou přes zeď do Hečovy šibenice. Bílí tři body chtěli, ale brankové příležitosti si vypracovali až v posledních minutách. Žádná příležitost k brance nevedla, a tak se oba týmy o body rozdělily.