Report 28. kolo - AC Sparta Praha - 1.FC Slovácko

28. kolo - Gambrinus liga 2014/15
Generali Aréna 15. 5. 2015 | 20:30:00
5:2

Góly: 5. Kadeřábek, 11. Lafata, 18. Vácha, 21. V. Kadlec, 52. V. Kadlec– 14. Trávník 42. Diviš
Žluté karty: 48. Vácha– 19. Došek
Počet diváků: 5507
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Rada, Kuncl, Košút (87. Prajza) - Valenta, Trávník, Kerbr (58. Hlúpik), Havlík, Diviš (73. Galuška) - Došek
Sestava soupeře: Štěch – Kadeřábek, Brabec, Mario Holek, Nhamoinesu – Dočkal, Vácha (84. Shala), Matějovský (70. Mareček) – V. Kadlec, Lafata (C), Krejčí (58. Konaté)

Sen se rozplynul po dvaceti minutách

Slovácko chtělo napravit nevýrazné domácí výkony na Spartě, kde se mu v poslední době nedaří a poslední výhru zde zaznamenalo před více než deseti lety. Jenže Sparta vedla už po jednadvaceti minutách 4:1 a nakonec se radovala z výhry 5:2. Za modrobílé se prosadili Michal Trávník a Jaroslav Diviš.

Sparta si po prohraném zápase s Plzní chtěla před svými fanoušky napravit reputaci a na Slovácko nastoupila s útočným fotbalem. Hned po první vážnější akci se z hranice malého vápna prosadil Pavel Kadeřábek a Letenští šli do vedení. V 11. minutě zvýšil náskok domácích přesnou hlavičkou David Lafata. Slovácko záhy snížilo, když se po přihrávce od Valenty krásnou ranou prosadil Michal Trávník.

Ani toto skóre však nevydrželo na světelné tabuli dlouho. Kadlecovu tutovku ještě dokázal vychytat Heča. O minutu později sražený míč poslal za hostujícího brankáře Lukáš Vácha a po něm v 21. minutě rozjásal Prahu počtvrté Václav Kadlec. Hra se následně na chvíli uklidnila a Slovácko začalo čím dál častěji držet míč.

Více však hrozila Sparta. Za všechno hovořila souhra Kadeřábka s Dočkalem, kterou mohl do sítě uklidit kanonýr Lafata. Slovácko dokázalo do poločasu snížit. Došek našel po rohu na hranici vápna volného Valentu, jehož střelu patičkou stylově tečoval Jaroslav Diviš.

Po přestávce se opět otěží pevně chytili domácí. Nejdřív orazítkoval břevno Hečovy svatyně Václav Kadlec a stejný hráč se následně po kolapsu v modrobílé obraně radoval z branky na 5:2. Šancí následně výrazně ubylo na obou stranách a týmy se kombinačně přetlačovaly ve středu hřiště. Slovácko mělo několik menších šancí, žádná však brankou neskončila.

Pro závěrečné minuty trenér Habanec oživil hru prostřídáním křídelních hráčů, ale Sparta už s klidem bránila ve větším počtu hráčů. Slovácko nedokázalo překvapit na horké půdě druhého klubu tabulky a domů se vrací bez bodu.