Report 30. kolo - SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko

Góly: 88. Bílek – 17. Došek, 55. Trávník, 69. Valenta
Žluté karty: 77. Zmrhal – 49. Kalouda, 70. Kuncl
Počet diváků: 3987
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Rada, Kuncl, Košút - Valenta, Trávník, Kalouda (52. Havlík), Hlúpik (74. Kerbr), Diviš (82. Civić) - Došek
Sestava soupeře: Berkovec – Mikula (76. Diop), Bílek (C), Kodr, Dostál – Piták, Deli – V. Vukadinovič (46. Hrubý), Kenia (58. Červenka), Zmrhal – Škoda

Modrobílí vyloupili slávistický Eden

Slovácko se pustilo do posledního utkání sezóny s vervou a dokázalo v Praze vybojovat tři body. Skóre utkání otevřel v 17. minutě hlavičkou kapitán Došek. Po změně stran udeřilo lvíče v dresu Slovácka – Trávník. Třetí branku přidal nádhernou ranou ze standardky Valenta, za domácí korigoval na 3:1 Bílek.

Zápas v pražském Edenu měl vlažný začátek. Diváky pobavili pouze na jedné straně Diviš a na druhé Škoda, první však zkazil finální, druhého potom ve vyložené šanci zastavil pomezní. Slavie častěji držela míč a Slovácko se zase prezentovalo kvalitní obrannou hrou. Hlavička Škody mimo byla největší šancí úvodní čtvrthodiny.

Slovácké výjezdníky v 17. minutě nerozjásal nikdo jiný než kapitán Libor Došek, který si naskočil na přesný centr Diviše. V následujících minutách se sešívaní hnali stůj co stůj za vyrovnáním. Slovácko však v obranném bloku dokázalo útokům čelit. Po půlhodině hry zahrával solidní standardku Piták a jen o centimetry minul Hečovu branku. Po rohu před přestávkou mohl skórovat Košút, ale ve vyložené šanci minul.

Druhý poločas začali opět aktivněji slávisté, kteří si nechtěli nechat domácí body vzít. Jenže udeřilo Slovácko. Došek vybojoval míč pro Michala Trávníka a mladý záložník se zpoza vápna nemýlil. Hostům klid na kopačkách v podobě dvoubrankového vedení jednoznačně prospěl. Naopak Slavia ještě více otevřela hru, z čehož pramenilo množství chyb.

V 69. minutě povalil Valentu Hrubý a sám faulovaný se ujal zahrání standardky ze střední vzdálenosti. Tu zahrál výtečně a brankou o břevno se hlasitě přihlásil o cenu pro gól měsíce. Kotel mohl skandovat: Jiří Valenta.

Slavia v závěru zápasu korigovala skóre zásluhou svého kapitána Jiřího Bílka. Sešívaní ucítili šanci a před Hečovou brankou bylo pořádně horko. Naštěstí pro tým Svatopluka Habance míče míjely klec nebo končily v rukou slováckého brankáře. Slovácko zakončilo sezónu vítězně, když vyloupilo pražský Eden.