Příprava2014/15
Stadion Na Lapači, Uherský Brod 14. 1. 2015 | 15:00:00
0:3

Slovácko v prvním zápase porazilo Třinec

Slovácko dnes v rámci zimní přípravy odehrálo první přípravné utkání. Druholigový Třinec si z Uherského Brodu, kde je Slovácko na kondičním soustředění odvezl porážku 0:3...

Již od prvních minut bylo patrné, že to budou hráči Slovácka, kteří budou určovat tempo utkání. Slovácko v poli aktivně kombinovalo a Třinec hrozil pouze z občasných brejků.

První šance na otevření skóre utkání přišla v 19. minutě, kdy Rada vybídl k zakončení Milana Kerbra, který však ve vyložené šanci přestřelil.

Branky se fanoušci dočkali ve 38. minutě, kdy se do odraženého míče opřel ze střední vzdálenosti Patrik Šimko a míč z jeho kopačky skončil za zády třineckého gólmana.

Ještě do poločasu zazvonila dvakrát branková konstrukce. Nejprve se o tyč otřela střela z kopačky Galušky a o chvíli později trefili třinečtí břevno.

I ve druhém poločase pokračovala aktivita Slovácka, která vyústila v další dvě branky. Nejprve se po sérii rohových kopů prosadil Jaroslav Diviš. I když Slovácko dále útočilo, tak třetí branka přišla až v samotném závěru, kdy se z přímého volného kopu prosadil Marek Havlík, jehož střelu tečovali hráči ve zdi a míč skončil za zády bezmocného gólmana.

Slovácko tak v prvním přípravném zápase porazilo Třinec 3:0. Spokojený byl po utkání i trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

„Utkání nabídlo poměrně dost šancí a jsem celkem spokojený hlavně s tím nasazením, které jsme v poli předvedli. Bylo to první utkání, takže uvidíme, jak nám to půjde dál. Jsme nyní v plné přípravě a pokračujeme v práci, kterou jsme před časem započali,“ hodnotil utkání trenér Svatopluk Habanec.

FK Třinec – 1.FC Slovácko 0:3 (0:1)
Branky: Šimko, Diviš, Havlík

1. poločas: Heča – Kuncl, Košút, Rada, Šimko, Šumulikoski – Galuška, Trávník, Kalouda, Kerbr – Došek.
2. poločas: DaněkReinberk, Mezlík, Břečka, Šimko, Valenta – Hlúpik, Havlík, Sadílek, Civić – Diviš.

5. Mladá Bol. 21 9 7 5 32:22 34

6. Teplice 21 8 6 7 25:19 30

7. Karviná 21 8 5 8 30:32 29

8. Jablonec 21 7 7 7 33:28 28

9. Dukla 21 7 5 9 26:24 26

10. Slovácko 21 5 10 6 23:27 25

11. Brno 21 3 13 5 21:29 22

12. Bohemians 21 5 6 10 16:26 21