Příprava2014/15
Širůch Staré Město 21. 1. 2015 | 16:00:00
1:7

Slovácko porazilo hladce i Kroměříž

Po souboji s Třincem čekala naše fotbalisty třetiligová Kroměříž. Utkání nabídlo atraktivní fotbal s množstvím šancí i branek. Slovácko zaslouženě vyhrálo vysoko 7:1 a Milan Kerbr si připsal hattrick, dvě branky zaznamenal také kanonýr Libor Došek.

Hned od začátku Slovácko ukázalo kvalitu a svého soupeře přehrávalo kombinační hrou po zemi. Kroměřížské zvlášť zlobili Civić s Šimkem na levé straně. K brankám to ale zpočátku nevedlo, centry do vápna hosté s většími či menšími problémy odvraceli. K první střele se dostal Trávník, ale branka z toho ještě nebyla.

Skóre otevřel až v jedenácté minutě Petr Galuška, když umně usměrnil do sítě míč z pravé strany. Netrvalo to dlouho a číslice na světelné tabuli se znovu měnily. Civić s Doškem se ocitli za obranou Kroměříže a slovácká sedmička neomylně poslala míč do sítě. Libor Došek mohl přidat další branku o chvíli později, centr ale poslal těsně nad.

Nakonec se o branku na 3:0 postaral Michal Trávník. Mezlík našel dlouhou přihrávkou ve vápně Šumulikoského, který zazvonil o tyč a míč doklepl za brankáře Petra mladičký reprezentant České republiky. Minutu nato po Reinberkově pasu Libor Došek skóroval podruhé. Do přestávky se ozval ještě Mezlík, který prošel s míčem až do vápna, kde směřoval míč na volného Civiće, který se po něm natahoval marně.

Po přestávce nastala třičtvrtěhodinka Milana Kerbra. Krajní záložník hrál netradičně na pravé straně, ale ve střílení branek mu to nepřekáželo. Už v 48. minutě po přihrávce od Hlúpika zvýšil na 5:0. Za Kroměříž sice snížil Nevřala, jinak ale slovácká obrana příliš nechybovala.

Čtvrthodinku před koncem přišlo na další góly Milana Kerbra. Nejdříve hráč s číslem 21 ukázkově proměnil přímý kop ze středná vzdálenosti, následně si poradil i s nařízenou penaltou a upravil na konečných 7:1. Do dobrých šancí se dostal také Valenta, ale jeho projektilům pokaždé chyběla kapka přesnosti.

Sestava v I. poločase: DaněkReinberk, Mezlík, Košút, Šimko – Šumulikoski - Galuška, Trávník, Havlík, Civić - Došek.

Sestava v II. poločase: HečaReinberk, Rada, Břečka, Šimko – Sadílek – Kerbr, Kalouda, Valenta, Hlúpik – Galuška.

Branky: 11. Galuška, 17. Došek, 30. Trávník, 31. Došek, 48. Kerbr, 77. Kerbr, 80. Kerbr (pen.) – 62. Nevřala

6. Teplice 16 6 5 5 20:17 23

7. Bohemians 16 5 7 4 15:14 22

8. Jablonec 16 5 6 5 21:20 21

9. Zlín 16 5 5 6 18:23 20

10. Dukla 16 5 4 7 18:29 19

11. Mladá Bol. 16 5 2 9 19:29 17

12. Brno 16 4 3 9 12:23 15

13. Karviná 16 4 2 10 16:25 14