Příprava2014/15
ŠK Petrova Ves 28. 1. 2015 | 14:00:00
2:1

Slovácko zvítězilo nad Senicí

Slovácko ve středu na Širůchu odehrálo už čtvrté přípravné utkání. Zápas nabídl pohledný fotbal s několika šancemi na obou stranách. Nakonec výhru domácích zajistil ve druhém poločase Luboš Kalouda.

Utkání lépe rozehrálo Slovácko. Na svého soupeře aktivně nastoupilo a připravilo si hned několik kvalitních příležitostí. V páté minutě přidal svoji druhou branku v přípravě Petr Galuška. Bílí přečíslili obranu a pravý záložník do sítě nasměroval dlouhý pas Civiće. Následně začala růžky vystrkovat také Senica. Majtán ještě trefil tyč, ale pokus Dolného už skončil za zády Daňka.

Přišla hlušší část hry, ve které měla o něco více ze hry Senica. O zajímavější šanci domácích se postaral povedeným centrem Břečka, ale Galuška hlavičkoval mimo. Na druhé straně byl nebezpečný především Hlohovský. Branky ale nepadly ani na jedné straně.

V poločase Slovácko prostřídalo a mladší parta se do soupeře obula o něco dravěji. Předzvěstí zlepšené hry byly dva pokusy Šimka. Zajíc si dovolil ve vápně nevídanou kličku a po přihrávce neměl Luboš Kalouda sebemenší problém se zakončením. Velmi aktivní byl na levé straně Civić, který se také prezentoval několika ranami.

V druhé polovině už Senica tolik nekousala a opustila svou kombinační hru. Slovácko naopak přitlačilo a mohly přijít další branky po šancích Kaloudy, Galušky i Civiće. Branku už ale nepadla, a tak modrobílí porazili Senici 2:1.

Sestava v I. poločase: DaněkReinberk, Rada, Košút, Břečka – Šumulikoski – Galuška, Valenta, Havlík, Civić – Došek.

Sestava v II. poločase: Daněk (od 65. Heča) – Prajza, Břečka, Mezlík, Šimko – Sadílek – Galuška, Trávník, Kalouda, Civić – Zajíc.

3. Slavia 4 2 2 0 3:0 8

4. Sparta 4 2 2 0 4:2 8

5. Liberec 4 2 1 1 6:3 7

6. Bohemians 4 1 3 0 3:2 6

7. Zlín 4 2 0 2 3:3 6

8. Slovácko 4 1 2 1 6:4 5

9. Teplice 4 1 2 1 7:6 5

10. Ostrava 4 1 2 1 8:9 5