Report Pohár České pošty - FK Mladá Boleslav - 1.FC Slovácko

5. kolo - pohár České pošty 2014/15
Městský stadion 14. 4. 2015 | 17:00:00
5:3

Góly: 21. Wágner, 54. Skalák, 65. Wágner (pen.), 75. Ďuriš, 90. Ďuriš – 41. Trávník, 77. Košút, 90+2. Diviš
Žluté karty: 18. Vacek, 37. Magera, 71. Ďuriš – 68. Trávník, 71. Hlúpik, 88. Kuncl
Počet diváků: 477
Sestava Slovácka: Heča - Šimko (81. Zajíc), Rada, Kuncl, Košút - Valenta, Trávník, Kerbr (50. Hlúpik), Kalouda (65. Havlík), Diviš - Došek
Sestava soupeře: Hruška – Bořil, Navrátil, Šisler, Koch – Vacek, Ščuk – Skalák, Magera, Ďuriš (90+1. Klobása) – Wágner (81. Zahustel)

Slovácko v poháru prohrálo v Ml. Boleslavi

Slovácko v odvetě čtvrtfinále poháru FAČR prohrálo na půdě Mladé Boleslavi 5:3 a po domácí remíze 2:2 v poháru konči. O osudu pohárového dvojzápasu rozhodly dva penaltové momenty. Zatím co v domácím zápase se po jasném faulu na Milana Kerbra nepískalo, tak v odvetném zápase naopak sudí odpískali spornou penaltu pro domácí.

Slovácko bylo v úvodu zápasu aktivní a vytvořilo si několik šancí, ale gólovou radost slavili ve 21. minutě domácí hráči, když se po chybě v obraně Slovácka prosadil Tomáš Wágner.

Slovácko však nesložilo zbraně a ve 41. minutě se dočkalo vyrovnání. Jiří Valenta vyslal na branku domácích nebezpečnou střelu, kterou za Hruškova záda dorazil Michal Trávník.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí, kteří šli v 54. minutě znovu do vedení, když se přesně k tyči trefil Jiří Skalák. Slovácko mohlo vyrovnat takřka okamžitě, ale Luboš Kalouda po přihrávce Libora Doška poslal technickou střelu těsně vedle domácí svatyně.

Zásadní moment utkání přišel v 63. minutě, kdy v pokutovém území odvracel míč Martin Kuncl, který se následně srazil s jedním z domácí hráčů a sudí k překvapení hráčů Slovácka odpískal pokutový kop, který nakonec proměnil Tomáš Wágner.

Slovácko hrálo vabank a v 75. minutě přidali domácí čtvrtou branku, když se tvrdou střelou prosadil Michal Ďuriš. Slovácko však vzápětí korigovalo po závaru před domácí brankou, kterou zužitkoval Tomáš Košút.

Slovácko se snažilo vstřelit kontaktní gól, ale v 90. minutě to byli opět domácí, kteří rozjásali čtyři stovky fanoušků na stadionu trefou Ďuriše.

Poslední slovo mělo nakonec Slovácko, když se ve druhé minutě nastavení prosadil Jaroslav Diviš, který korigoval na konečných 5:3 pro Mladou Boleslav.