Příprava2015/16
Stadion Trenčín 4. 7. 2015 | 10:30:00
3:0

Slovácko na mistra Slovenska nestačilo

Tým z Uherského Hradiště absolvoval další zápas proti soupeři ze Slovenska. Na Slovácko nečekal nikdo menší než mistr ligy našich východních sousedů. Trenčín pojal zápas velmi prestižně, neboť se připravuje na zápasy Ligy mistrů. Slovenský tým zvítězil zásluhou dvou branek Brazilce Wesleyho, jeden gól byl vlastní.

Zápas v Nemšové začal v dobrém tempu, za Slovácko do prvního poločasu nastoupili také nejzkušenější hráči Rada, Šumulikoski a Došek. Zpočátku byl aktivnější Trenčín, v jehož mužstvu dominovali především hráči z ciziny. První vážnější šanci měl brazilský útočník Jairo, po něm dvakrát zahrozil Nizozemec Koolwijk.

Úvodní branka však padla po půlhodině hry. Ve skrumáži při standardní situaci nadzvedl některý z hráčů Slovácka míč, a ten skončil za zády bezmocného Heči. Pět minut před půlícím hvizdem se poprvé prosadil Brazilec Wesley, když tváří v tvář Hečovi uspěl.

Také druhý poločas začal mohutnou převahou hostí, šance naštěstí brankami nekončily. V 60. minutě provedl Svatopluk Habanec velké střídání. Jenže za chvíli přidali Trenčínští třetí branku, když technickou střelou překvapil opět Wesley. V závěrečných minutách si Slovácko utvořilo souvislejší tlak, branku ale nevstřelilo a prohrálo 0:3.

Příští zápas čeká náš tým v úterý proti Košicím.