Report 1. kolo - 1.FC Slovácko - Dukla Praha

1. kolo - Gambrinus liga 2015/16
MFS Miroslava Valenty 25. 7. 2015 | 17:00:00
4:3

Góly: 25. Havlík, 59. Došek, 74. Došek, 89. Došek – 16. Berger, 75. Daniel Tetour, 90. Krmenčík
Žluté karty: 29. Šumulikoski, 70. Reinberk – 45. Marek Hanousek, 60. Vrzal, 70. Přikryl
Počet diváků: 3726
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Rada, Kuncl, Košút, Civić (58. Sadílek) - Valenta (87. Daníček), Šumulikoski, Havlík, Diviš (89. Kovář) - Došek
Sestava soupeře: F. Rada – Jurendić, Štetina, Jeřábek, Vrzal – Považanec, Marek Hanousek (C), Daniel Tetour (81. Čajić) – Berger, Albiach (52. Přikryl), Mareš (75. Krmenčík)

Slovácko porazilo Duklu, řádil Došek
DSC_6612.JPG

První kolo fotbalové SYNOT ligy nabídlo v Uherském Hradišti krásný zápas, ve kterém bylo šťastnější Slovácko a zlomilo prokletí úvodních domácích duelů. Modrobílí otočili vývoj zápasu zásluhou Havlíka. Po něm úřadoval nestárnoucí kapitán Libor Došek, který si připsal hattrick a Slovácko zvítězilo 4:3.

Úvodní kolo nového ročníku SYNOT ligy nalákalo do ochozů necelé čtyři tisícovky diváků. Družina Svatopluka Habance začala dobře, do varu dostaly fanoušky dvě standardní situace v krátkém sledu. Hra se odehrávala hodně ve střední části pole. Dukla těžila z chyb v rozehrávce Slovácka a po jedné takové se hlavičkou z hranice vápna prosadil hostující Tomáš Mareš.

Nepříznivý stav probudil Slovácko k životu. Civić a Došek hlavičkovali jen těsně mimo brankovou konstrukci a Filip Rada se v brance určitě nenudil. První branku Slovácka v začínající sezóně vstřelil v 25. minutě mladičký záložník Marek Havlík, když natáhl ke střele ze střední vzdálenosti. Do poločasu bavily fanoušky šance na obou stranách, branka ale nepadla ani na jedné straně.

Druhá půle co do tempa nenabídla takovou show, jako ta první. Přestože se oba mančafty snažily o útočení, defenzivy byly pevné. Jenže v 58. minutě zaúřadoval opět Havlík, když přesným centrem našel kapitána Libora Doška, a ten se na malém vápně nemýlil.

Následně byla opět agresivnější pražská Dukla. Zvlášť nepříjemný byl pro obranu Slovácka Přikryl, nebezpeční byli i Mareš s Bergerem. Jenže branku vstřelil z čistého nebe domácí tým. Po několika střelách z okrajů vápna se míč odrazil ke kanonýru Liboru Doškovi. Fenomenální střelec se s míčem nemazlil a poslal jej do bližší šibenice.

Radost modrobílých netrvala ani minutu. K míči se totiž dostal ve střední vzdálenosti Daniel Tetour a míč zaplaval za záda brankáře Heči. Pražané ucítili šanci a aktivně napadali. Když bylo nejhůře, Slovácko znovu udeřilo. Přesněji svůj hattrick dovršil slovácký kapitán Libor Došek. Vypadalo to, že je rozhodnuto, jenže o minutu později Dukla opět snížila zásluhou parádičky Michaela Krmenčíka.

Slovácko už těsné vedení udrželo a v superatraktivním zápase na úvod sezóny porazilo pražskou Duklu zásluhou hattricku Libora Doška 4:3.

23 Petr Reinberk 90 - 1 -