Report 2. kolo - FK Teplice - 1.FC Slovácko

Góly: 30. Fillo (pen.), 81. Vondrášek
Žluté karty: 46. Ljevakovič – 49. Šumulikoski, 53. Reinberk
Počet diváků: 4171
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Rada (85. Kovář), Košút, Chvátal, Civić - Valenta, Šumulikoski, Havlík (64. Sadílek), Diviš (64. Hlúpik) - Došek
Sestava soupeře: Grigar – Krob, D. Jablonský, Lüftner, Dressler – Ljevakovič (68. Hora) – Fillo (90+2. Hošek), Vachoušek (C) (88. Kapolongo), Breite, Vondrášek – Potočný

Zápas v Teplicích rozhodla penalta

Slovácko svůj první venkovní zápas v novém ročníku bohužel nezvládlo a podlehlo na teplických Stínadlech 0:2. Utkání rozhodla sporná penalta v úvodním poločase, kterou proměnil Fillo. Slovácko v závěru druhého poločasu inkasovalo na 0:2 a přestože si vytvořilo šance, na body nedosáhlo.

Utkání v podmračených Teplicích mohlo začít pro Slovácko špatně. Už ve druhé minutě se k hlavičce dostal útočník Potočný, ale nedůrazný pokus Heča chytil. Začátek zápasu se odehrával hlavně ve středu hřiště, tento stav změnil po čtvrthodině hry Došek, který nastoupil ke stému zápasu za Slovácko, ale i jeho šance skončila v náručí brankáře.

Nepříliš atraktivní část hry vyvrcholila po půlhodině hry penaltou pro Teplice. Po zákroku Chvátala mimo hru se jeden z Teplických ve vápně ochotně poroučel k zemi a sudí Orel nařídil pokutový kop, který bez zaváhání proměnil Martin Fillo. Následná pasáž hry patřila spíše Slovácku, které chtělo odčinit domnělou křivdu, ale ani Civić, ani Šumulikoski, v šancích branku nevstřelili.

Po poločase se do zápasu aktivněji pustili domácí a obrana měla co dělat s četnými šancemi, zlobili hlavně Breite a Potočný. V 58. minutě se z úhlu málem prosadil Diviš, ale jeho rána o centimetry minula brankovou konstrukci. A tak hrozili opět Lázeňští, Breite proběhl obranou a nadvakrát nepřekonal Heču, který skvělými zákroky držel Slovácko.

Po střídání Sadílka s Hlúpikem se hra následně vyrovnala, ale kýžené vyložené šance nepřicházely. Soupeř v hlubokém obranném valu vsadil vše na jednu kartu a necelých deset minut před koncem šel dokonce do vedení. Po chybě v obraně se podařilo Tomáši Vondráškovi nadvakrát překonat Heču. Na straně Slovácka tvrdě pálil Šumulikoski, ale Grigar si byl jistý.

Potřebný tlak v závěrečných minutách se povedlo Teplicím rozbít, a tak Slovácko podlehlo svému soupeři 0:2. Za týden se v neděli utká opět venku s mistrovskou Plzní.

23 Petr Reinberk 90 - 1 -