Report 5. kolo - FC Vysočina Jihlava - 1.FC Slovácko

Góly: 49. Kukoľ – 33. Valenta, 45. Hlúpik
Žluté karty: 47. Šulek, 65. Hanuš – 16. T. Rada, 70. Diviš
Počet diváků: 2874
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Chvátal - Valenta, Hlúpik (89. Hofmann), Havlík (89. Břečka), Diviš, Daníček - Došek (85. Kovář)
Sestava soupeře: Hanuš – Kukoľ, Kryštůfek, Krejčí, Mišůn – T. Marek (C), Šulek (82. Vaculík) – Batioja, Jungr (46. Mešanović), Fulnek (73. Nerad) – Dvořák

Slovácku se povedlo naplno bodovat v Jihlavě

Slovácko v 5. kole Synot ligy zvítězilo na půdě jihlavské Vysočiny 2:1. Za Slovácko se trefil Jiří Valenta a Filip Hlúpik.

Domácí Jihlava si v prvních minutách utkání vytvořila územní převahu, ale do zakončení se domácí hráči nedostávali. Pokud nějaká ze střel mířila mezi tři tyče, tak byl na místě gólman Milan Heča.

První velkou šanci utkání si Slovácko vytvořilo ve 27. minutě, kdy si míč potáhl Marek Havlík a jeho střela ze střední vzdálenosti skončila na břevně domácí svatyně.

Co se nepovedlo Havlíkovi tak napravil Jiří Valenta ve 33. minutě, který zpoza vápna napálil míč z voleje nechytatelně do šibenice. Domácí gólman se sice natahoval, ale na tuto ránu byl krátký – 0:1.

Těsně před odchodem do šaten udeřilo Slovácko podruhé. Jaroslav Diviš poslal před bránu přihrávku, kterou za záda Hanuše usměrnil Filip Hlúpik – 0:2.

Druhý poločas nezačal pro Slovácko šťastně a ve 49. minutě domácí snížili, když se střela jihlavského Kukola odrazila od tyče do zad gólmana Heči a následně míč skončil v síti – 1:2.

Domácí hráči po snížení ožili a vytvořili si několik nebezpečných šancí, ale žádnou z nich nedokázali hráči Vysočiny zužitkovat.

Naopak Slovácko mohlo rozhodnout v 65. minutě, kdy po faulu na Jiřího Valentu zahrával Libor Došek pokutový kop, ale jeho střelu gólman Hanuš zlikvidoval.

V hektickém závěru Slovácko vedení udrželo a odváží si tak z Vysočiny všechny tři body po výhře 2:1.

4 Tomáš Rada 90 - 1 -