Report 9. kolo - AC Sparta Praha - 1.FC Slovácko

Góly: 11. Fatai, 38. Diviš (vla.), 72. Fatai, 90. Krejčí
Žluté karty: 57. Frýdek - 27. Hlúpik
Počet diváků: 7108
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Kuncl, Hofmann, Civić, Břečka - Šumulikoski, Sadílek, Hlúpik (84. Kubala), Havlík, Diviš
Sestava soupeře: Bičík – Mareček, Brabec, Nhamoinesu, Frýdek – Fatai (84. Juliš), Matějovský (66. Hušbauer), Dočkal, Jiráček, Krejčí – Lafata (C) (76. Konaté)

Slovácko podlehlo Spartě po smolných gólech

Smolné utkání prožilo na Letné Slovácko. Do vedení hosty poslal šťastnou brankou Fatai, náhodnou brankou zvýšil Frýdek. Naopak hosté ze svých šancí nevytěžili a ve druhém poločase litoval, když zvyšoval Fatai a skóre zaokrouhlil na 4:0 Krejčí. V závěru utkání si ligový debut odbyl dorostenec Filip Kubala.

Před zápasem

Slovácko zavítalo do Prahy potřinácté od návratu do ligy s odhodláním přerušit nelichotivou šňůru patnácti porážek se Spartou v řadě. Situaci trenéru Svatopluku Habancovi komplikovala zrnění. Stejně jako proti Bohemce nemohli do zápasu zasáhnout Daníček, Valenta, Kalouda, Kovář, Došek ani Koné. Sestava tak zůstala ve stejném složení jako v předchozím kole.

Domácí nastoupili v jedné z nejsilnějších možných sestav v rozestavení 3-5-2, na hrotu s Lafatou a Fataiem, střed zálohy patřil ose Jiráček, Dočkal a Krejčí.

Zápas

S hvizdem rozhodčího Kocourka se na hřiště spustil déšť, což bylo po pár minutách znát i na terénu. Počáteční nervozita z obou stran rychle opadla a z prvního závanu šance Slovácko inkasovalo z kopačky Fataie. Srovnat mohli vzápětí Civić, kterého ve vápně srazil Mareček, Sadílek i Diviš, ale každému chybělo pár centimetrů. Sadílkovu ránu vytáhl Bičík na břevno, stejně jako efektní nůžky Diviše.

Slovácko hrálo v prvním poločase vyrovnanou partii, ale nebylo mu přáno. Šest minut před poločasem inkasovalo další nešťastnou branku, která byla připsána Frýdkovi. Slovácko bylo v závěru poločasu častěji na míči, ale výrazné šance si nevytvořilo.

I druhý poločas začal vyrovnaně. Sadílkovu akci mohl gólově zakončit Civić, ale těsně přestřelil. Modrobílí byli častěji na míči a paradoxně ovládali střed pole, jenže k výraznějším šancím to nevedlo. Až v 72. minutě se z rychlého kontru prosadili domácí, na 3:0 zvyšoval Fatai. Následně čaroval Heča proti Dočkalovi a Krejčímu.

Na závěrečné minuty se na hřiště podíval 16letý odchovanec Filip Kubala. Skóre na končených 4:0 upravil Krejčí. Slovácko černou sérii se Spartou nepřerušilo.

Gólové okamžiky

V deváté minutě se na Slovácko převrhl kýbl smůly. Krejčího míč propadl pod Hečou, Kehinde Fatai byl na brankové čáře dostatečně důrazný a dotlačil míč za brankovou čáru.

Druhá branka Sparty byla pro hosty snad ještě smolnější než ta první. Martin Frýdek prakticky z brankové čáry posílal míč před branku, ten se otřel o Diviše i tyčku a zaplul do sítě.

Minuta 79, Dočkal pronikl po pravém křídle a předložil míč před bránu volnému Kehinde Fataiovi. Útočník tmavé pleti bez potíží usměrnil míč do sítě.

Poslední branka utkání padla minutu před koncem, míč si narovnal Ladislav Krejčí a zvýšil na 4:0.