Report 10. kolo - 1.FC Slovácko - FC Baník Ostrava

2:1

Góly: 38. Diviš, 45+2. Diviš – 12. Kukec
Počet diváků: 5134
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Chvátal, Hofmann, Civić (82. Hlúpik), Břečka - Šumulikoski, Sadílek (88. Daníček), Havlík, Diviš (89. Kuncl) - Došek
Sestava soupeře: Pavlenka (C) – Dostál, Kaša, Machovec, Holzer – Ježdík, Lásik (59. Mišák) – Narh, Kukec, Mondek (46. de Azevedo) – Červenka (71. Engelmann)

Slovácko - Baník 2:1
DSC_0313.JPG

Dramatický zápas za dobré fotbalové kulisy viděl v 10. kole SYNOT ligy stadion Miroslava Valenty. Skóre otevře hostující Kukec, ale Slovácko ještě v prvním poločase dokázalo otočit zápas, když se dvakrát prosadil křídelník Diviš. Ve druhé půli Slovácko těsné vedení ubránilo a bere tři body

Před zápasem

Baník přijel na Slovácko jako poslední tým tabulky, v minulém kole ale Ostrava zaznamenal letošní premiérovou výhru nad Olomoucí. Slovácko naposledy prohrálo na Spartě vysoko 0:4. Zajímavostí vzájemných duelů je častá převaha hostujících týmů. Poslední tři vzájemné zápasy pokaždé vyhráli hosté.

Sestava Slovácka

Domácím se do sestavy vrátil kapitán Libor Došek, k zápasu naopak ještě nebyli připraveni Valenta, Kalouda nebo Koné. Martina Kuncla na pravé straně nahradil mladý Chvátal.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří aktivní hrou převzali otěže. Dvojité varování při střelách Mondeka nevzala domácí obrana vážně, a tak se v 11. minutě prosadil Kukec. Srovnávat mohli Diviš, jehož střelu vytáhl Pavlenka na tyč, a Civić, ten nebyl ve vápně dostatečně důrazný.

Zápas měl slušné tempo a po inkasované brance to bylo Slovácko, kdo tvořil hru. Po několika méně výrazných šancích a solidní herní převaze přišla sladká odměna v podobě Divišovy branky. Jenže to v prvním poločase nebylo všechno. Diviš se prosadil i podruhé, když dal hostům ukázkový gól do šatny.

Druhý poločas byl rozháranější. Hra se přelévala ze strany na stranu a šance byly vidět před oběma brankáři. Větší motivaci měl samozřejmě Baník, který doháněl jednobrankové manko. Dvě tutové šance měl na straně domácích kapitán Došek, ale vylámal si zuby na Pavlenkovi.

Gólové momenty

V 11. minutě se ke střele zpoza vápna dostal hostující záložník Davor Kukec. A střelou k tyči skrytou mezi bránícími hráči otevřel skóre zápasu. Oslavil tak svůj 100. ligový start.

Minuta 39, Reinberkův načechraný centr spadl přímo na nohu Jaroslava Diviše, který nádhernou ránou do šibenice srovnal zápas.

Před přestávkou byl ve vápně důrazný Došek, který sklepl míč ve vápně na úplně volného Jaroslava Diviše, který krásným koníčkem otočil zápas.