Report 12. kolo - 1.FC Slovácko - FK Baumit Jablonec

Žluté karty: 43. Břečka, 73. Chvátal, 89. Došek – 31. Mingazov, 78. Doležal, 84. M. Kysela
Červené karty: 87. Chvátal
Počet diváků: 3720
Sestava Slovácka: Heča - Košút, Chvátal, Hofmann, Břečka - Valenta (88. Kuncl), Šumulikoski, Havlík, Diviš (89. Hlúpik) - Kovář (74. Daníček), Došek
Sestava soupeře: Hrubý – Karavajev, Pernica, M. Kysela, Romera – Hübschman (C) – Tecl, Pospíšil (82. Masopust), Trávník (76. Wágner), Mingazov (59. Greguš) – Doležal

Diviš zastavil Jablonec a Slovácko má bod

Zajímavé utkání sledoval stadion Miroslava Valenty, kam zavítal Jablonec. Domácí hráli aktivně, ale jako první udeřili Severočeši, když se před poločasem prosadil Pospíšil. Ve druhém poločase se otěží ujalo Slovácko a dočkalo se zaslouženého vyrovnání z kopačky Diviše. Body se tak dělí.

Před zápasem

Oproti předsezónním prognózám přijížděl Jablonec na Slovácko až jako devátý tým tabulky. Severočeši jsou také v pozici nejlepšího týmu na hřištích soupeřů, když venku z pěti zápasů získali 10 bodů. V posledních třech kolech Jablonec navíc nevyhrál, když si připsal pouze tři remízy se Zlínem, Slavií a Duklou. Slovácko doma vyhrálo čtyři z pěti utkání, naposledy ale podlehlo 1:4 Boleslavi.

Sestava Slovácka

Do skládání základní jedenáctky Svatopluka Habance opět promluvily karetní tresty. Za čtyři žluté musel stát křídelník Civić. Do sestavy se po delším zranění vrátil záložník Valenta, poprvé od přestupu zpět do Slovácka se v základu objevil Kovář. Reinberka  nalevo nahradil Břečka, na stoperovi nastoupil Košút.

Průběh utkání

Slovácko nastoupilo na svého soupeře aktivně a nebojácně, ale jako první se do vyložené šance dostal hostující Doležal, kterého zastavil vynikající Heča. Slibné šance Slovácka zastavila rozhodnutí rozhodčích, zatímco na druhé straně podruhé neuspěl v tutovce Doležal. Domácí drželi převahu, ale hosté byli nebezpečnější. Mimo pálil Pernica.

Následně se hra mírně zklidnila, oba celky byly přibližně stejně aktivní. Skóre se však ještě před poločasem měnilo, když po Teclově pasu zakončoval Pospíšil. Modro-bílí mohli několikrát snížit, ale šance Košúta, Břečky i Diviše po standardních situacích brankou neskončily.

Slovácko vstoupilo do druhého poločasu aktivně a mělo několik příležitostí srovnat. Břečka po rohu v těžké pozici poslal míč mimo, výtečný přímák Havlíka vyrazil Hrubý. Domácí publikum rozjásal dvacet minut před koncem Diviš, když se prosadil z pravé strany. Gól modro-bílé nakopl a ti měli několik příležitostí k rozhodnutí zápasu.

Žádný z míčů však v síti neskončil, tlak navíc utnula druhá žlutá karta pro krajního obránce Chvátala. Remíza je zaslouženým výsledkem, za týden čeká Slovácko derby ve Zlíně.

Gólové momenty

Šest minut před koncem poločasu se na straně uvolnil Tecl, slovácká obrana mírně zazmatkovala a pas explzeňského útočníka našel úplně volného Martina Pospíšila, pro něhož nebyl problém poslat míč Hečovi do protipohybu.

Chvátalům dloubáček si vzal na kopačku Jarda Diviš a z úhlu krásně mířenou ranou překonal Hrubého – 1:1!

21 Juraj Chvátal 90 - 2 -
27 Tomáš Břečka 90 - 1 -