Report 13. kolo - FC Fastav Zlín - 1.FC Slovácko

Góly: 33. Poznar, 82. V. Vukadinovič – 63. Došek
Žluté karty: 25. Janíček, 90. V. Vukadinovič – 39. Košút
Počet diváků: 5800
Sestava Slovácka: Heča - Kuncl, Košút, Hofmann, Civić (78. Kovář), Břečka (83. Kone) - Valenta, Šumulikoski (87. Sadílek), Havlík - Došek
Sestava soupeře: Holý – Pazdera, Jugas, Hájek, Matějov – Holík (69. V. Vukadinovič), Janíček (79. Motal), Živulić, Koreš (84. Malý) – Železník (C), Poznar

Slovácko podlehlo rivalovi ze Zlína 1:2

Nervózní zápas na hřišti Zlína Slovácko nezvládlo a prohrálo 1:2 po brankách Poznara a Vukadinoviče. První půli ovládl Zlín, když hosté nedokázali najít klid na kopačkách. Druhý poločas zvládlo lépe Slovácko, srovnával Došek. O vítězství domácích deset minut před koncem rozhodl Srb Vukadinovič.

Před zápasem

Fanoušci se konečně dočkali dlouho očekávaného duelu rivalů. Osmé Slovácko zavítalo na hřiště o tři body a tři příčky hůře postaveného Zlína. Zápas byl dlouho dopředu vyprodán a čekala se skvělá atmosféra. Nejlepšími střelci obou týmů byli před zápasem kapitáni, na straně domácích Lukáš Železník, v modro-bílém dresu pochopitelně Libor Došek.

Sestava

Sestava domácích doznala pouze kosmetických změn, vykartovaného Juraje Chvátala nahradil na pravém bekovi Martin Kuncl, po karetním trestu se do základu naopak vrátil Eldar Civić.

Průběh utkání

Úvodní minuty přinesly především nervózní fotbal a více se o pozornost zasloužily fanouškovské tábory obou klubů. Slovácko sice bylo častěji na míči, ofenzivnější choutky ale měli domácí. První vážnější příležitost měl ve 2. minutě z brejku Koreš, ale narazil na Heču. O minutu později musel zasahovat Heča proti Železníkovi.

Na druhé straně Valenta mířil ze standardky jen těsně mimo. Jako první se však prosadili domácí, když se po půlhodině hry prosadil Poznar. To nebylo všechno, ještě do přestávky mohl tentýž hráč zvýšit z hlavičky, ale narazil na Heču.

Po pauze Slovácko převzalo ofenzivní iniciativu, ale do zabezpečené obrany ševců pronikalo jen zřídka. Soupeři však modro-bílí uštědřili lekci z efektivity, když po hodině hry srovnal hlavičkou Došek. Následně měli hosté opět míč častěji na kopačkách, Zlín ale hrozil z četných protiútoků.

Jeden takový skončil deset minut před koncem vedoucí brankou Vukadinoviče. Do konce zápasu už domácí své těsné vedení ubránili a zvítězili 2:1. Doma čeká Slovácko Slavia.

Gólové momenty

Po nedorozumění mezi Hečou a Košútem se ve 33. minutě ke kolmé přihrávce od Holíka snadno dostal Tomáš Poznar a tváří v tvář našemu brankáři se nemýlil.

Slovácko srovnalo přesně o půl hodiny později. Na centr Jardy Diviše si ve vápně naskočil Libor Došek a přesně mířenou hlavičkou srovnal skóre zápasu.

Deset minut před koncem obraně utekl Vukadin Vukadinovič a střelou na delší tyč nedal Hečovi šanci.

22 Tomáš Košút 90 - 1 -