Report 15. kolo - SK Sigma Olomouc - 1.FC Slovácko

Góly: 4. Malec, 85. Malec (pen.)
Žluté karty: 61. Malec, 66. Houska, 79. Navrátil, 81. Hála, 88. Vepřek - 34. Došek, 45. Daníček, 57. Valenta, 79. T. Rada, 85. Reinberk
Počet diváků: 3568
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Rada, Chvátal, Civić (72. Sadílek), Břečka - Valenta, Havlík, Diviš (45. Hlúpik), Daníček - Došek (60. Kone)
Sestava soupeře: M. Buchta – Hála, Hubník, Radaković, Vepřek – Moulis (67. Falta), Houska, Šindelář, Plšek (75. Petr), Navrátil (87. Štěpán) – Malec

Slovácko v Olomouci na body nedosáhlo

Slovácku nevyšel úvod utkání, když domácí hráči hned z první šance otevřeli skóre utkání, kdy se po skrumáži u pravé tyče hostující svatyně opřel do míče Malec a prostřelil Heču – 1:0.

V dresu Slovácka se několikrát do zajímavé šance dostával Jaroslav Diviš, ale k zakončení to nevedlo.

Po vyrovnání však volala šance ve 14. minutě, kdy se po centru do pokutového území dostal k hlavičce Libor Došek. Bohužel jeho pokus těsně minul pravou tyč domácí brány.

Další šance Slovácka, která volala po vyrovnání přišla ve 37. minutě. Nejprve domácí gólman Buchta včas vyběhl proti Divišovi, aby následně zlikvidoval i zakončení Marka Havlíka.

Ve druhém poločase viděli diváci nucené střídání Libora Doška, který si naběhl na centr do pokutového území, kde se srazil s domácím gólmanem. Oba hráči zůstali ležet na zemi a nejlepší střelec Slovácka byl následně odnesen na nosítkách.

Utkání se následně hrálo spíše mezi šestnáctkami, a když už museli gólmani zasahovat, tak příliš mnoho práce neměli.

Rozhodující moment utkání tak přišel v 85. minutě, kdy se po souboji Petra Reinberka v pokutovém území pískal pokutový kop, který domácí Malec proměnil a svou druhou brankou v utkání zajistil Olomouci vítězství 2:0.

Slovácko v posledním ligovém utkání roku 2015 přivítá v páte 4. prosince od 20:15 hod. tým Teplic.

23 Petr Reinberk 90 - 1 -
4 Tomáš Rada 90 - 1 -