Report 17. kolo - 1.FC Slovácko - FK Viktoria Plzeň

Góly: 58. Kerbr (pen.) – 12. Kolář, 27. Kolář (pen.)
Žluté karty: 25. Daníček, 43. Koné, 84. Chvátal – 45. Kopic, 58. Limberský
Počet diváků: 5408
Sestava Slovácka: Heča - Rada, Košút, Chyla (81. Sadílek), Chvátal (89. Břečka), Hofmann - Kerbr, Havlík, Diviš, Daníček (56. Došek) - Kone
Sestava soupeře: Kozáčik – Matějů, Hejda, Baránek, Limberský – Hořava, Hrošovský – Kopic (78. Petržela), Kolář (82. Hubník), Kovařík – Ďuriš (75. Holenda)

Slovácko nestačilo na Plzeň, prohrálo 1:2

Slovácko nestačilo na Plzeň. Už v prvním poločase odskočili hosté do vedení 2:0, když se nejdříve ze hry a potom z pokutového kopu prosadil Kolář. Slovácko snížilo krátce po začátku druhé půle. Hru oživil Došek a po jedné jeho akci sudí zapískal druhou penaltu v zápase. Kerbr se prosadil, další tlak Slovácka ale k brance nevedl.

Před zápasem

Slovácko v prvním jarním kole uvítalo před vlastními fanoušky Plzeň, se kterou nemá příliš dobrou bilanci. Modro-bílí s týmem z města piva naposledy zvítězili téměř před deseti lety, kdy zvítězili za Štruncovými sady 2:0. Letos na podzim ale bylo Slovácko jediným týmem, který dokázal proti Plzni bodovat na jejím vlastním hřišti.

Sestava

Oproti původním předpokladům nemohl nastoupit nemocný Došek a jeho místo na hrotu zaujal Francis Koné. Trenér Habanec vsadil na rozestavení 4-2-3-1 na krajích obrany s Chylou a Chvátalem.

Gólové momenty

0:1 – Jan Kovařík dostal na levé straně dost místa na centr, který si ve vápně našel rozběhnutý Daniel Kolář a zblízka nedal bezmocnému Hečovi šanci.
0:2 – Daniel Kolář proměnil pokutový kop.
1:2 – Milan Kerbr se také postavil k penaltě a stejně jako Kolář skóroval.

Zápas začal vzájemným oťukáváním, nicméně aktivnější byla Plzeň, zatímco na straně Slovácka byla znát jistá nervozita. Zpočátku stojaté vody rozvířil Kerbr, ale v ofsajdové pozici mířil nad. Následně už se radovala Plzeň, která po úvodní desetiminutovce poměrně překvapivě udeřila, když míč poslal za Heču Kolář.

Viktoria si po necelé půlhodině vypracovala dvoubrankové vedení. Daníček fauloval ve vápně Hořavu a Kolář si připsal druhou branku v zápase. Do konce poločasu pokračovali hosté v koncentrované hře, k větším šancím se ale nedostali. Ďurišovu střelu vykryl Heča.

Krátce po začátku druhého poločasu se do hry dostal Libor Došek a hra nabyla větší spád. Aktivnější Slovácko si vybojovalo penaltu, když Limberský stáhl k zemi Diviše. Penaltu proměnil Kerbr. Závěrečná dvacetiminutovka přinesla tlak Slovácka a Plzeň se uchýlila k defenzívní hře. Diviš ale mířil mimo, obyčejně silná stránka modro-bílých v podobě standardních situací kýžené ovoce nepřinesla a Plzeň těsné vedení ubránila.