Report 18. kolo - 1.FK Příbram - 1.FC Slovácko

Góly: 90+1. Došek
Žluté karty: 75. Koné, 83. Kerbr
Počet diváků: 1827
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Chyla, Hofmann (85. Šumulikoski) - Kerbr, Havlík, Biolek (80. Civić) - Kone (89. Daníček), Došek
Sestava soupeře: Hruška – Mudra, Chaluš, Tregler, Sus – Štípek (72. Šabala), Hnaníček, Krameš, Rezek (58. Suchan), Pilík – Bednář

Došek vystřelil Slovácku výhru v nastavení

Ve čtvrtek ohlásil konec kariéry, proti Příbrami však opět dokázal svou důležitost pro Slovácko. Libor Došek rozhodl zápas svým důrazem ve vápně v první minutě nadstavení a díky němu si modro-bílí zapsali do tabulky tři důležité body. Vítězství se rodilo těžce, v první půli byla Příbram lepší. Přestože v té druhé mělo navrch zase Slovácko, šance byly k vidění na obou stranách.

Před zápasem

Souboj sousedů v tabulce byl pro obě strany velmi důležitý. Pásmo sestupu se po prohrách v prvním jarním kole Příbrami i Slovácka přiblížilo a oba kluby chtěly zvítězit. Slovácko na podzim zvítězilo doma 2:1, když zápas otočilo v posledních deseti minutách zásluhou Daníčka a Kováře.

Sestava

Vykartovaného Chvátala na pravé straně obrany nahradil Reinberk. Pro zdravotní problémy chyběli Hlúpik a Diviš, a tak místo na pravé straně zaujal Biolek.

Gólový moment

0:1 – Vypršely poslední vteřiny řádné hrací doby, Marek Havlík poslal rohový kop někam k penaltovému puntíku, kde vyhrál důležitý souboj Tomáš Košút a kapitán Libor Došek zkrátka dokázal, že nestárne. Na malém vápně se vzpamatoval nejrychleji a poslal míč do rohu brány.

Průběh utkání

Utkání začali lépe hosté, jejich aktivitu ale brzy narušila Příbram a Pilík v 6. minutě orazítkoval zpoza vápna tyč. Na druhé straně skončily nůžky Koného v náručí Hrušky. Poté převzala prakticky pro celý poločas otěže Příbram. Na levé straně byl nepříjemný Štípek, ve vápně byl zase jako obyčejně nebezpečný Bednář.

Trojice Pilík – Štípek – Bednář hrozila i po půlhodině hry, kdy na Pilíkův centr naskočil bývalý útočník Leicesteru, ale mířil mimo. Do poločasu ještě vytáhl na tyč Kramešovu střelu Heča, o pár minut později za svého brankáře zaskakoval Košút a udržel skóre pro druhý poločas bezbrankové.

Hned ve 46. minutě orazítkoval Bednář břevno, od té doby ale Příbram slábla a Slovácko začalo získávat ve hře navrch. Středočechům jako by začaly docházet síly, a tak si dopomohli střídáními. Křídelníci modro-bílých se častěji dostávali k centrům ze stran. Pokusy Doška ale mířily mimo.

Kapitán Slovácka se dostal dvakrát ke střele levačkou. Jednou mířil mimo, jednou jej vychytal vynikající Hruška. Šance ale měla i Příbram. Nejdříve poslal Pilík z velmi dobré standardní situace míč do Hečových rukavic, následně Bednář mířil ze hry těsně mimo. Rozhodl tak důrazný Libor Došek v první minutě nadstavení.