Report 19. kolo - 1.FC Slovácko - FC Vysočina Jihlava

Góly: 16. Šumulikoski, 85. Koné, 90+2. Havlík – 15. Hronek
Žluté karty: 25. Sadílek, 73. Košút – 26. Kučera
Počet diváků: 3778
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Chyla - Šumulikoski, Sadílek (57. Kone), Kerbr (74. Civić), Havlík, Biolek (57. Chvátal) - Došek
Sestava soupeře: Rakovan – Kryštůfek, Krejčí, Šourek (C), Urdinov – Kučera, Šulek – Fulnek (54. Kukoľ), Hronek, Vaculík – Voltr (61. Dvořák)

Koné zařídil vítězství nad Jihlavou

Slovácko bere z domácího zápasu s Vysočinou tři body. Modro-bílým se nepovedl vstup do obou poločasů. V prvním za to pykali po brance Hronka, záhy však srovnal Šumulikoski. Dlouho mířil zápas k remíze, pět minut před koncem však vstřelil premiérovou branku v dresu Slovácka Koné. Vítězství potvrdil v nadstavení Havlík.

Gólové momenty

0:1 – Hosté se dostali do přečíslení, Petr Hronek dostal míč mezi obránce a střelou k tyči nedal Hečovi šanci.

1:1 – Lukáš Sadílek zahrál standardku zleva a ve vzduchu našel Veliče Šumulikoského, který míč uklidil za bezmocného Rakovana.

2:1 – Francis Koné vstřelil první branku v modro-bílém dresu! Došek na něj posunul míč, vytáhlý Tožan si pokryl míč tělem a přehodil Rakovana.

3:1 – Marek Havlík zpečetil výsledek zápasu. Ve vápně se dostal ke skákajícímu balónu a poslal jej k bližší tyči.

Zápas začal v dobrém tempu, ale bez větší příležitostí. Trochu více ze hry mělo Slovácko, Jihlava zase hrozila rychlými přechody do útoku. Po jednom takovém hosté přečíslili obranu Moravanů a Hronek je poslal do vedení. Odpověď Slovácka přišla o dvě minuty později, když standardku uklidil za Rakovana Šumulikoski.

Jenže to bylo na dlouhou dobu z obou stran všechno. Hra se odehrávala především mezi šestnáctkami. Obě strany trápily nepřesnosti. Příjemným rozptýlením tak byl centr Biolka, který těsně před Kerbrem odvrátil Kryštůfek. Těsně před koncem poločasu mohlo jít Slovácko do vedení, ale Došek neproměnil penaltu po faulu na Biolka.

Jihlava zlobila více ve druhém poločase, do kterého vstoupilo Slovácko poměrně rozpačitě. Trenér Habanec zareagoval dvojím střídáním, do hry se dostali Chvátal a Koné. Hra získala na tempu a modro-bílí začali zlobit. Do finální fáze je však obrana Jihlavy nepouštěla.

O rozhodnutí zápasu se postarala letní posila Koné. Následně Slovácko přežilo několik velkých šancí Jihlavy, aby mohl na 3:1 upravit po brejkové situaci Havlík. Slovácko získalo tři body.