Report 21. kolo - 1.FC Slovácko - Zbrojovka Brno

2:1

Góly: 45. Havlík (pen.), 82. Košút – 66. Škoda
Počet diváků: 4879
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Civić - Šumulikoski, Sadílek (73. Kone), Havlík, Daníček, Biolek (89. Kuncl) - Došek
Sestava soupeře: Melichárek – Hyčka, Košťál, P. Buchta (63. Chrien), Keresteš – Pašek (53. Michal Škoda), Zavadil (C), Malík, Lacko, Lutonský (87. Brigant) – Řezníček

Bitvu o Moravu ovládlo Slovácko

Druhá domácí výhra v řadě a čtvrtý zápas, ve kterém Slovácko dokázalo bodovat. O vítězství v atraktivním zápase rozhodl deset minut před koncem po rohu Košút, když hlavičkou poslal Slovácko do vedení 2:1. První branku viděli fanoušci v poslední minutě poločasu, když penaltu proměnil Havlík. Brno srovnalo pohlednou ranou Škody po hodině hry.

Před zápasem

Oba týmy dělil v tabulce jediný bod a jediná příčka, náskok mělo Brno. Slovácko se muselo obejít bez Chvátala, jehož zranění se jeví dlouhodobějšího charakteru. Úplně fit není ani Chyla, Kerbra trápí už od zápasu s Jihlavou záda. Šimko stál za karty. Vykrystalizovala tak mladá sestava.

Gólové momenty

1:0 – Těsně před koncem poločasu si Marek Havlík postavil penaltu, počkal na pohyb Melichárka a bez potíží proměnil.

1:1 – V 66. minutě hostující Michal Škoda dostal hezký míč nalevo a z voleje prostřelil domácího Heču.

2:1 – Kotel za brankou vybouchl radostí poté, co rohový kop Marka Havlíka usměrnil hlavičkou do rohu obránce Tomáš Košút a připsal si první branku v sezóně.

Domácí začali zostra. Do šance se hnal dvakrát Sadílek. Nejdříve proti němu vyběhl Melichárek, v další šanci jeho střelu vytěsnil na roh. Na druhé straně zpoza vápna orazítkoval břevno Zavadil. Slovácko mělo více ze hry a dostávalo se do slibných šancí. Fanoušci se už dokonce radovali z branky, ale Došek byl podle sudích v ofsajdu.

Domácí předváděli líbivý kombinační fotbal a vytvářeli si další skvělé šance. V nejvíce z nich se ocitl Libor Došek, ale na dobře chytajícího Melichárka si nepřišel. Slovácko však do poločasu branku vstřelilo. Penaltu ve 45. minutě proměnil Havlík.

Modro-bílí vstoupili dobře i do druhého poločasu, šance ale nevyužili, a tak v 66. minutě srovnal stav zápasu hostující Škoda. Branka vlila hostům krev do žil a najednou byla o chlup lepší Zbrojovka.

Slovácko ale neproměněné šance z první půle mrzet nemusely. Po rohu totiž míč v 81. minutě usměrnil do branky Košút a zaznamenal vítěznou branku. Brno se totiž už do větší šance nedostalo, naopak několikrát mohlo zahrozit z rychlého brejku Slovácko. Atraktivní zápas ovládli modro-bílí a momentálně jsou nejlepší na Moravě.