Report 22. kolo - Bohemians 1905 - 1.FC Slovácko

Góly: 59. Hubínek, 64. Mosquera
Žluté karty: 58. Reinberk, 71. Biolek
Počet diváků: 4571
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Civić - Valenta (69. Kone), Šumulikoski, Sadílek (73. Diviš), Havlík, Biolek - Došek
Sestava soupeře: Zlámal – Čögley, Šmíd, Krch (C), Havel – Švec – Mosquera, Jirásek (80. Gajič), Hubínek (90. Akulinin), Acosta (85. Čížek) – Schick

Modro-bílí Ďolíček nedobyli, podlehli 0:2
bohemka190316.JPG

Slovácko poprvé na jaře nezískalo venkovní body, a to i přesto, že, v Ďolíčku začalo dobře. Biolek orazítkoval tyč. Jenže to podstatné se událo ve druhém poločase. Nejdříve se po hodině hry trefil domácí Hubínek. Hosté byli blízko srovnání, jenže se opět radoval domácí kotel. Branku na 2:0 obstaral Mosquera. V závěru zápasu to před Zlámalem hořelo, vršovický brankář ale svůj tým podržel.

Před zápasem

Gólové momenty

0:1 - Po necelé hodině utkání se k míči dostal domácí Michal Hubínek. Prošel s míčem kus hřiště, navedl si míč na pravačku a střelu zpoza vápna otřel o Hečovu tyč.

0:2 - Jhon Mosquera se protáhl po levé straně hřiště a střílel na bližší tyč. Jeho střelu tečoval sklužující Košút a míč zaplachtil za bezmocného Heču.

Průběh utkání

Zápas začal poměrně otevřeným fotbalem, domácím šlo ale o hodně, neboť se přiblížili pásmu sestupu. Slovácké výjezdníky mohl už po několika minutách rozjásat Biolek, ale jeho střela trefila tyč a Sadílkovu dorážku zblokoval Krch.

Oba týmy měly zhruba stejně ze hry. Dobrou šanci měl po půlhodině Valenta, který nadvakrát hlavičkoval po rohu ve vápně, ale na Zlámala si nepřišel.

Po poločase začali lépe klokani. Acostu ještě vychytal Heča, na Hubínka už byl ale krátký. O rychlé srovnání se mohl postarat Biolek, ale hlavičkoval jen do břevna. To modro-bílé muselo mrzet, neboť se prosadil vršovický Mosquera.

Domácí mohli přidat třetí branku, nebezpečný byl Acosta. Do 80. minuty ale zůstalo skóre 0:2 a Bohemka se ještě mohla o vítězství bát. Moravané zahrávali nebezpečné rohové kopy a velké šance si připravili Diviš a Šumulikoski. Zlámal ale situace ustál a Bohemka zvítězila.

23 Petr Reinberk 90 - 1 -