Report 23. kolo - 1.FC Slovácko - AC Sparta Praha

Góly: 16. Koné, 59. Civič
Žluté karty: 40. Šimko, 63. Daníček, 87. Kerbr. 90. Došek – 40. Konaté, 89. Brabec
Počet diváků: 7765
Sestava Slovácka: Heča - Šimko (77. Kerbr), Reinberk, Rada, Hofmann, Civić - Šumulikoski, Havlík, Daníček, Biolek (73. Diviš) - Kone (83. Došek)
Sestava soupeře: Miller – Mareček, Brabec, Mazuch (77. Jiráček), Nhamoinesu – Matějovský (46. Juliš), Dočkal – Krejčí, Lafata (C), Konaté – Šural.

Senzace! Slovácko porazilo Spartu 2:0
DSC_0397.JPG

Porazili jsme po více než deseti letech Spartu! Slovácko poslal po čtvrthodině hry do vedení Koné. Sparta si v prvním poločase nedokázala vytvořit tlak, Slovácko hrálo poměrně vyrovnanou partii. V 59. minutě navíc poslal modro-bílé do dvoubrankového vedení Civič. Slovácko porazilo Spartu 2:0.

Sestava

Gólové okamžiky

1:0 – Francis Koné dostal parádní pas za sparťanskou obranu, vyhrál souboj s posledním hráčem, obhodil brankáře Millera a z extrémního úhlu poslal míč skluzem do branky.

2:0 – Po hodině hry vybojoval míč na vlastní polovině Eldar Civič, předvedl sprint přes celé hřiště a z levé strany překonal střelou na delší tyč nedal Millerovi šanci.

Průběh utkání

Vlažný začátek, ve kterém držela míč více Sparta, vystřídala brzo atraktivní pasáž. Hra dostala spád ve 12. minutě. To RadaHečou nejdříve zachraňovali z čáry Lafatův pokus, po rohu vychytal Costu brankář Slovácka ve vyložené šanci. O dvě minuty později rozjásal našlapané slovácké tribuny Koné, když po skvělém pasu překonal Millera.

Fanoušci se v první půli nenudili. K vidění byl atraktivní fotbal, ve kterém Slovácko hrálo, možná trochu překvapivě, se Spartou vyrovnanou partii. Nejviditelnějším hráčem byl útočník Koné, který vyhrál řadu soubojů. Atraktivní poločas už další branku nepřinesl a Slovácko si do druhé půle přeneslo vedení 1:0.

A bylo ještě lépe. V 59. minutě poslal do dvoubrankového vedení Civič po akci ze strany. Slovácko posléze zatáhlo záložní řadu více do defenzívy a soustředilo se především na bránění. Letenští tedy převzali iniciativu a vypracovali si tlak, který se od lídra tabulky čeká.

Účastník čtvrtfinále Evropské ligy v poslední desetiminutovce soupeře mačkal, ale do vyložené šance se žádný ze tří útočníků hostů na hřišti nedostal. Poslední minuty přinesly bojovnost Slovácka, do hry se dostal kapitán Došek, který nahradil střelce vítězné branky Koného. Modro-bílí ubránili nulu a po více než deseti letech porazili Spartu. Zápas sledoval vyprodaný stadion.

16 Patrik Šimko 77 - 1 -