Report 24. kolo - FC Baník Ostrava - 1.FC Slovácko

Góly: 31. Hrubý, 80. Hrubý - 82. S. Hofmann
Žluté karty: 28. Granečný
Počet diváků: 3711
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Reinberk, Rada, Hofmann, Civić (52. Kerbr) - Šumulikoski, Sadílek (39. Diviš), Havlík, Biolek (62. Došek) - Kone
Sestava soupeře: Šrom – Mešaninov, Kaša, Dostál, Vraštil – Granečný, Hrubý, Ožvolda (90+1. Sukup), Holzer (C), Mondek – Červenka (79. de Azevedo)

Slovácko jede z Ostravy bez bodu
banik090416.JPG

Modro-bílí ve Vítkovicích prohráli 1:2. Rozpačitý zápas zvládl lépe Baník. Ten šel do vedení po trefě Hrubého. Po poločase Slovácko zatlačilo a mělo více ze hry, jenomže se z brejku trefil opět Hrubý. Za hosty snižoval deset minut před koncem Hofmann.

Sestava

v

Gólové okamžiky

1:0 – Slovácko bylo ve vlastním vápně nedůrazné, míč se z klubka obránců vykulil před Roberta Hrubého, který poslal míč do brány. Heča byl bez šance.

2:0 – Hráči Baníku utekli po pravé straně, centr našel Roberta Hrubého, který druhou brankou v zápase zařídil pohodlné vedení Ostravě.

2:1 – Svou premiérovou brankou v Synot lize se po centru Havlíka prosadil Stanislav Hofmann.

Zápas začal vlažně. Iniciativy se chopili domácí mladíci, ale Heča práci neměl. Hra se srovnala po deseti minutách, Slovácko to zkoušelo ze stran přes Civiče a Biolka. Na druhé straně si svou bojovností vysloužil pozornost Červenka. Víc než útočnými akcemi zlobil hosty důraznou hrou.

Největší příležitost Slovácka měl po rohu Reinberk, jeho hlavičku chytil Šrom. Ve 31. minutě se dostala Ostrava do vedení po brance Hrubého. Modro-bílí se nemohli dostat do hry a trenér Habanec zareagoval střídáním Sadílka. Koné se zatáhl do středu a na hrot se postavil Diviš. Baník začal hrát na kontry. Do poločasu už se ale skóre nezměnilo.

Do druhého zápasu nastoupilo Slovácko aktivně, ale tlak nedokázalo přetavit v gól. Baník se poté na pár minut vymanil, aby iniciativu opět převzalo Slovácko. Jenže z brejku se trefil Hrubý a Ostrava šla do vedení 2:0.

Deset minut před koncem se hlavičkou prosadil Hofmann a hostům svitla naděje. Uzavřeli soupeře na jeho polovině, ale centry se dařilo domácím odvracet. Bojovnost a zarputilost zdobily domácí mužstvo. Trenér Petržela dokázal umně nabourat hru střídáními a Baník dotáhl zápas do vítězného konce. Slovácko venku nebodovalo.