Report 25. kolo - 1.FC Slovácko - FK Mladá Boleslav

Góly: 20. Jánoš, 71. Magera (pen.)
Žluté karty: 31. Daníček, 60. Kerbr, 66. Šimko, 89. Koné, 89. Biolek – 80. Takács
Počet diváků: 4105
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Reinberk, Rada, Hofmann - Šumulikoski, Kerbr, Havlík (53. Kone), Diviš (60. Biolek), Daníček (80. Valenta) - Došek
Sestava soupeře: Diviš – Pauschek, Kúdela, Čmovš, Fleišman – Jánoš (88. Přikryl), Takács, J. Rada, Kalabiška – Magera (C) – Chramosta (68. Klobása)

Boleslav si odvezla všechny body

Slovácko si připsalo teprve druhou jarní porážku, když doma nestačilo na třetí tým tabulky. Zápas začal otevřenou hrou z obou stran, ale do vedení šli po zaváhání v domácí obraně hosté po brance Jánoše. Ve druhé půli z penalty zvýšil na 2:0 Magera. Domácí bojovali až do konce, ale zápas už nezdramatizovali.

Sestava

Gólové okamžiky

0:1 – Milan Heča vytáhl několikátou tutovku soupeře, ale Šimko zaspal u tyčky a Adam Jánoš se dostal ke snadné dorážce.

0:2 – Penaltu proměnil střelou doprostřed Lukáš Magera.

Dusné jarní počasí a kulisa 4105 diváků přivítala zápas Slovácka s Boleslaví. Domácí borci začali aktivně, ale ani hosté nezůstali zakřiknutí. Největší rozruch způsobila v úvodní čtvrthodině dělovka Jánoše ze střední vzdálenosti, kterou ale vyrazil Heča. Následně vytáhl tutovku Magery.

Hosté šli do vedení ve dvacáté minutě, když se trefil Jánoš. Tlak Středočechů po brance ještě zesílil a Heča musel likvidovat několik obrovských šancí soupeře. V závěru poločasu se k tvrdé střele dostal Daníček, ale Diviš ho vychytal.

Druhý poločas začalo Slovácko aktivněji, na soupeře vytvořilo tlak a Kerbr ze standardky orazítkoval tyč. Hráči v bílém drželi po většinu času míč a kombinovali, ale k ohrožení branky se nedostali.

Naopak na druhé straně fauloval Koné ve vápně a hosté kopali penaltu, kterou Magera bez potíží proměnil. Následně obě strany strhly emoce a sudí Houdek rozdal několik karet. Došek dokonce snížil, ale podle pomezního sudího šlo o ofsajd. V závěru zápasu už další šance nepřišly.

16 Patrik Šimko 90 - 1 -