Report 26. kolo - FK Baumit Jablonec - 1.FC Slovácko

3:1

Góly: 16. Tecl, 50. Masopust, 66. Doležal – 88. Došek
Počet diváků: 2031
Sestava Slovácka: Heča - Šimko (61. Došek), Reinberk, Rada, Hofmann, Civić - Valenta, Šumulikoski, Diviš, Daníček (61. Havlík), Biolek (74. Hlúpik)
Sestava soupeře: Hrubý – Hybš, M. Kysela, Pernica, Karavajev – Hübschman (C) – Masopust (67. Trávník), Greguš, Mihálik – Tecl (82. Wágner), Doležal (70. Pospíšil)

Branka Doška body nepřinesla

Hráči Slovácka ve 26. kole Synot ligy na body nedosáhli, když prohráli v Jablonci 1:3. Hosty poslal do vedení Tecl. Po poločase navyšoval Masopust, po něm se trefil Mihálik. Jedinou branku slováckého celku zaznamenal Libor Došek, který však již jen snižoval.

Sestava

Slovácku chyběli ofenzivní hráči Kerbr a Koné (oba žluté karty). Po zranění stále nejsou stoprocentně fit Kalouda s Chylou. Došek začínal na lavičce a na hrot se postavil Diviš.

Gólové okamžiky

1:0 - Stanislav Tecl dostal přihrávku mezi obránce Slovácka a osamocen v pokutovém území si jen vybral, kam pošle střelu proti vybíhajícímu Hečovi. Nakonec stříel do protipohybu na pravou tyč.

2:0 - Mihálikův roh na bližší tyči usměrnil do Hečovy brány Lukáš Masopust.

3:0 - Mihálikova střela orazítkovala tyč, vykulila se před osamoceného Martina Doležala, pro kterého nebyl problém míč dorazit.

3:1 - Eldar Civič našel centrem ve vápně střídajícího Libora Doška, který zkušeně tečoval míč na vzdálenější tyč a dal si tak dárek k nedělním narozeninám.

Slovácko nevstoupilo do zápasu špatně a v úvodní čtvrthodince několikrát nebezpečně zahrozilo. Největší příležitost měl Jaroslav Diviš, který v 9. minutě mohl otevřít skóre utkání, ale před brankou se nezorientoval úplně nejlépe a míč mezi tři tyče neuklidil. Skóre utkání tak otevřeli domácí hráči, kteří dokonale využili brejkové příležitosti a Stanislav Tecl se ocitl úplně sám před Milanem Hečou – 1:0.

Slovácko se snažilo o vyrovnání, ale snaha hráčů v modrých dresech končila před pokutovým územím Jablonce, a tak domácí gólman musel řešit jen několik nebezpečných centrů.

Hosté vstoupili do druhého poločasu aktivně s vírou, že brzo srovnají. Jenže se otevřelo okénko v obraně a v 50. minutě, kdy se po rohovém kopu trefil patičkou domácí Masopust. Trenér Habanec urychleně prostřídal a posílil útok. Sázka na jednu kartu se nevyplatila. V 66. minutě domácí zvýšili již na 3:0, když se po střele Mihalíka odrazil míč od tyče přímo před Doležala, který měl jednoduchou práci.

Utkání se následně spíše dohrávalo. I tak nakonec Slovácko dokázalo alespoň korigovat na konečných 3:1, když se po centru Civiče prosadil střídající Libor Došek. Kapitán Slovácka si nadělil malý dárek k zítřejším narozeninám.