Report 27. kolo - 1.FC Slovácko - FC Fastav Zlín

Góly: 60. Koné – 84. Diop
Žluté karty: 57. Valenta, 80. Civič, 88. Diviš – 37. Janíček, 60. Koreš, 65. Fantiš
Počet diváků: 5905
Sestava Slovácka: Heča - Rada, Košút, Chvátal, Civić - Valenta (84. Kerbr), Šumulikoski, Havlík, Daníček, Biolek (72. Diviš) - Kone (70. Došek)
Sestava soupeře: Holý – Pazdera, Jugas, Hájek (C), Matějov (72. Diop) – Hubáček, Janíček – Holík, Koreš (90+1. Malý), Fantiš (75. Jordan) – V. Vukadinovič

Koného gól na všechny body nestačil

Emotivní derby Slovácka se Zlínem skončilo nerozhodně. V prvním poločase měli domácí více ze hry, ale branku nevstřelili. Po hodině hry vstřelil vedoucí branku Koné, ale šest minut před koncem srovnal hostující Diop na 1:1. Body se dělí rovnocenně.

Sestava

Gólové momenty

1:0 – Stadion po hodině hry rozjásal Francis Koné, který dostal míč na penaltu a hlavičkoval mimo dosah brankáře Holého.

1:1 – V 84. po několikátém brejku zůstal na penaltě osamocený Dame Diop a srovnal přízemní střelou.

Zápas začal bojovně, ale na šance fanoušci čekali. Po Holého zaváhání střílel Šumulikoski jen do pohotového brankáře. Na druhé straně mířil těsně nad Vukadinovič. Mimo šla i střela Daníčka z odraženého míče.

V úvodním poločase dominovali domácí, ale v šance držení míče nepřetavili. Centry do vápna nenalézaly hrotového hráče Koného. Jen těsně mimo tyč střílel těsně před poločasem Valenta.

Druhý poločas načalo Slovácko opět tlakem, Daníček ale mířil v dobré pozici jen do diváků. Ti se mohli začít radovat asi o deset minut později, kdy Havlík vrátil po standardce míč Konému, který poslal domácí do vedení.

Následně chtělo Slovácko přidat další branku, útok vedli Došek s Divišem, akce čerstvých hráčů ale gólem neskončila. Zlín překvapivě nezačal útočit, držel se strategie na rychlé protiútoky, která mu vyšla. V 84. minutě našel Koreš Diopa a hosté vyrovnali.

Skvělá atmosféra hnala domácí za vítěznou brankou, ta ale nepřišla. Po základní hrací době a dvou nadstavených minutách zápas skončil remízou 1:1.