Report 28. kolo - SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko

28. kolo - Gambrinus liga 2015/16
SynotTip Arena 8. 5. 2016 | 15:30:00
5:1

Góly: 22. Barák, 42. Barák, 73. Hušbauer, 79. Bílek, 87. Milan Škoda – 72. Diviš
Žluté karty: 22. Košút, 43. Koné, 45+5. Šumulikoski
Počet diváků: 6011
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Civić - Valenta, Šumulikoski (65. Došek), Havlík (56. Kerbr), Daníček, Biolek (46. Diviš) - Kone
Sestava soupeře: Pavlenka (8. Berkovec) – Bořil, Bílek, Deli, Frydrych – Souček (86. Piták) – Mihalík, Hušbauer, Barák (71. Kenia), Zmrhal – Milan Škoda

Slovácko v Edenu podlehlo Slavii
slavia080516.JPG

Sestava

Slovácku se letos venku nedaří a ani v Edenu nebodovalo. V prvním poločase poslal domácí dvěma góly záložník Barák. Více branek však padlo až po pauze. Snižoval střídající Diviš, ale naděje hostů smetl ze stolu Hušbauer. Branky Bílka a Milana Škody zaokrouhlily skóre na 5:1 pro Slavii.

Zápas začal svižně z obou stran, za Slovácko hrozili po křídlech Havlík a Biolek. Jenže daleko lepší šance si připravili domácí. Dvakrát se do tutové šance dostal Škoda, ale mířil mimo a jeho druhý pokus skončil skvělým zákrokem Heči.

Slavií poslal do vedení ve 22. minutě Barák. Na druhé straně mohl po rohu srovnat Košút, ale orazítkoval jen břevno. A tak se před přestávkou podruhé prosadil domácí Barák.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako ten první. Za Slovácko hrozili střelami zpoza vápna Daníček a Valenta. Slovácko se snížení dočkalo po prostřídání. Reinberk založil útočnou akci a Diviš skóroval.

Jenže stav 2:1 dlouho nepřetrval. Slávistické fanoušky rozjásal Hušbauer a frustrovaný tým hostů vrhnul všechny síly do útoku. Na 4:1 pak zvyšoval Bílek a o konečné podobě výsledku rozhodla trefa Milana Škody. Slavia zvítězila 5:1.