Report 29. kolo - 1.FC Slovácko - SK Sigma Olomouc

Góly: 41. Valenta (pen.), 60. Diviš – 54. Navrátil
Žluté karty: 14. Havlík, 90. Daníček – 4. Chorý, 62. Petr, 74. Navrátil, 88. Radaković
Červené karty: 41. Šindelář
Počet diváků: 4142
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Rada, Chvátal, Hofmann, Civić (68. Daníček) - Valenta, Šumulikoski, Havlík, Diviš (80. Biolek) - Kone (81. Došek)
Sestava soupeře: M. Buchta (C) – Hála (64. Štěpán), Šindelář, Radaković, Falta – Navrátil, Ševčík, Plšek, Ordoš, Petr (64. Mahmutovič) – Chorý (43. Štěrba).

Slovácko doma na konec sezóny zvítězilo
DSC_0476.JPG

Slovácko poslední domácí zápas sezóny zvládlo. Došek, Valenta, Kuncl i Habanec se s domácími fanoušky rozloučili vítězně. Z penalty otevřel skóre právě Valenta, pak srovnal Navrátil, ale o výhře domácích rozhodl Diviš.

Gólové okamžiky

1:0 – Jirka Valenta se postavil k penaltě a rozvlnil síť za Buchtou prudkou střelou.

1:1 – Chvátal prohrál souboj na pravé straně a prudký centr do brány uklidil Jan Navrátil.

2:1 – Jako blesk z čistého nebe se objevil ve vápně Jaroslav Diviš a poslal míč prudkou hlavičkou za Buchtu.

První minuty zápasu bylo Slovácko aktivnějším týmem. Ze standardky protáhl Buchtu Valenta, za obranu zabíhali Diviš i Koné, ale jejich akce Buchtu neohrozily. Hlušší pasáž přerušil střelou kolem Hečovy branky Navrátil. Hálova střela našla jen domácího strážce svatyně.

Po půlhodině hry Divišův střílený centr jen neškodně proletěl vápnem. Tlak domácích nakonec vyústil v penaltový zákrok na Koného a červenou kartu pro Šindeláře. Penaltu bez potíží proměnil Valenta.

Po pauze jen těsně mimo pálil Civič. Slovácko to mohlo mrzet, protože potom Navrátil dokázal hlavičkovat míč za Heču. Skóre se však měnilo do hodiny hry ještě jednou, když se prosadil Diviš.

Soupeř v deseti nebyl tak nebezpečný a k obléhání branky se jali domácí. Valentova střela skončila v náručí Buchty. Koné hlavičkoval mimo. Deset minut před koncem se na hřiště dostala slovácká legenda Libor Došek. Hofmann následně hlavičkoval ze standardky jen do Buchty, který míč vytěsnil na tyč.