Report 30. kolo - Dukla Praha - 1.FC Slovácko

0:1

Góly: 74. Diviš
Žluté karty: 70. Preisler - 45. Šumulikoski, 59. S. Hofmann
Sestava Slovácka: Daněk - Reinberk, Rada, Chyla, Hofmann, Civić (84. Valenta) - Šumulikoski, Havlík (89. Sadílek), Diviš (89. Chvátal), Daníček - Kone
Sestava soupeře: F. Rada – Čajić, Štetina, Gorkšs, Vrzal (87. Bezdička) – Marek Hanousek (C), Považanec, Daniel Tetour (78. Vašíček) – Berger, Mareš, Albiach (67. Preisler).

I venku zakončili modro-bílí sezónu vítězně

Slovácko zakončilo sezónu vítězně i venku. Uvolněné utkání modro-bílí opanovali, když si připravili více šancí. Velké šance měli Havlík i Koné, ale jejich pokusy gólem neskončily. Prosadil se až v 74. minutě z dorážky Diviš. Slovácko získalo tři body a skončilo v tabulce na osmém místě.

Gólové momenty

0:1 – Marek Havlík prudkou střelou protáhl brankáře Radu, který vyrazil míč k volnému Jaroslavu Divišovi, který jej dorazil do brány.

Průběh utkání

Úvodní minuty patřily Dukle. Ta na Julisce držela míč, ale k výraznému ohrožení Daňka se nedostala. Po úvodní desetiminutovce začalo Slovácko hru vyrovnávat. Šance ale dlouho nebyly k vidění na žádné straně. První velkou šanci si připravil až po půlhodině Havlík, ale jeho kroucenou střelu zpoza vápna domácí brankář Rada vyrazil.

Do druhého poločasu vlétlo Slovácko ještě aktivněji, i když nejdříve musel Daněk řešit nebezpečný Bergrův centr. Blízko vedoucí brance byl Koné, který se pokusil tečovat Civičův centr, jeho pokus minul tyč jen o centimetry.

Hra se následně rozkouskovalo, ale pro hosty bylo nakonec veseleji. Patnáct minut před koncem byl dostatečně důrazný Diviš a poslal míč do sítě. Následně útočná snaha Slovácka utichla a iniciativy se chytili domácí. Nebezpeční byli především Bergr a Mareš, ale Daňka jejich pokusy minuly. V závěru si Slovácko vedení pohlídalo a sezónu zakončilo vítězně.