Příprava2015/16
Lanžhot 11. 11. 2015 | 14:00:00
1:2

Slovácko v přípravě porazilo Slovan Bratislava

Slovácko si reprezentační přestávku vyplnilo přípravným zápasem se Slovanem Bratislava, ve kterém svěřenci Svatopluka Habance zvítězili díky trefám Koného a Valenty 2:1.

V prvním poločase se diváci na fotbalovém stadionu v Lanžhotě branky nedočkali. Začátek utkání patřil fotbalistům Slovanu, kteří si po chybě obrany Slovácka vytvořili gólovou šanci, kterou zlikvidoval gólman Daněk.

Slovácko mohlo udeřit po rychlé akci a centru z kopačky Jaroslava Diviše, který našel hlavu Koného, jenž však mířil těsně vedle. Asi největší příležitost ke skórování měl ve 33. minutě první půle Martin Kuncl, jehož dělovka z hranice pokutového území mířila k tyči, ale jeden z hráčů Slovanu ji nakonec vytěsnil mimo tři tyče.

Za zmínku stojí ještě příležitosti Filipa Hlúpika a Veliče Šumulikoskeho. Jejich pokusům však chyběla přesnost.

Druhý poločas přinesl vedoucí branku již v 50. minutě, kdy byl agilní Hlúpik stažen v pokutovém území a následoval pokutový kop. K tomu se postavil Francis Koné a poslal Slovácko do vedení – 1:0.

V 55. minutě to mohlo být o dvě branky, když Chvátal vysunul Jaroslava Diviše, kterého však vychytal pozorný gólman Slovanu.

V 58. minutě se sám před gólmanem ocitl Koné, ale hostující gólman opět čaroval. Z následného rohového kopu hlavičkoval do břevna Tomáš Košút.

Nedáš dostaneš se potvrdilo v 60. minutě, kdy hráči Slovanu po rychlém brejku srovnali z kopačky Mészároše – 1:1.

O pět minut později Slovácko opět vedlo, když se z přímého volného kopu prosadil Jiří Valenta. Gólman Slovanu si sice na míč sáhl, ale vytěsnit jej mimo tři tyče nedokázal.

V 74. minutě mohl bratislavský Slovan vyrovnat. Gólman Daněk již byl překonaný, ale na brankové čáře míč vykopl Patrik Šimko. Utkání se v závěru přelévalo z jedné strany na druhou, ale ani jedno z mužstev již skórovat nedokázalo. Slovácko tak v přípravném zápase zdolalo bratislavský Slovan 2:1.

1.FC Slovácko – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (0:0)

Sestava 1.FCS: DaněkReinberk (46. Šimko), Rada (46. Hofmann), Košút, Kuncl (46. Chvátal), Hlúpik, Machalík (46. Daníček), Valenta, Šumulikoski (46. Ťok), Diviš, Koné.

6. Sparta 10 4 3 3 9:7 15

7. Zlín 10 4 2 4 11:11 14

8. Teplice 10 3 4 3 14:15 13

9. Bohemians 10 3 4 3 7:8 13

10. Dukla 10 3 2 5 10:18 11

11. Slovácko 10 1 5 4 8:9 8