Příprava2015/16
Žilina (hřiště Strážov) 16. 1. 2016 | 13:00:00
1:0

Slovácko se dvakrát utkalo s Žilinou

Slovácko vyrazilo k prvním přípravným zápasům na půdu slovenské Žiliny, která po podzimní části přezimuje na 4. místě slovenské ligy.

V prvním zápase Slovácko podlehlo svému soupeři 1:3. Bylo to přitom Slovácko, které mohlo jít první do vedení, když se v 11. minutě ocitl v dobré šanci Jaroslav Diviš, ale jeho křižná střela o pár centimetrů minula domácí svatyni.

O pár minut později to byl znovu Diviš, který dostal míč za obranu a šel sám na gólmana Volešáka. Ten však dobře vyběhl a vyloženou šanci hráče Slovácka zmařil.

Domácí nakonec udeřili po standardní situaci v závěru poločasu. Ve 38. minutě ještě domácího Jánošíka vychytal Milan Heča. O chvíli později již byl proti hlavičce Vavra bezmocný.

Ve druhém poločase Žilina kontrolovala hru a v 59. minutě přidal druhou branku Jánošík. Slovácko však nesložilo zbraně a v 72. minutě se ze standardní situace prosadil Marek Havlík.

Slovácko se snažilo o vyrovnání, ale ani Vinkler a po něm Došek míč do domácí branky nedostali, a tak platilo „nedáš, dostaneš“. Žilina vyrazila do rychlého protiútoku a Gorelčík měl po přihrávce Jánošíka jednoduchou střeleckou pozici – 3:1.

MŠK Žilina - 1.FC Slovácko 3:1 (1:0)
Branky: 39. Vavro, 59. Jánošík, 82. Gorelčík – 72. Havlík
Sestava 1.FCS: HečaRada, Košut, Civić (62. Machalík), Daníček, Chvátal, Sadílek, Diviš (59. Vinkler), Havlík, Reinberk, Došek.

Ve druhém zápase se první větší šance zrodila po půlhodině hry. Na centr do pokutového území nejvýše naskočil Hofmann, ale jeho hlavičku vytěsnil domácí gólman Mandous.

Před poločasovou přestávkou se musel vytáhnout i gólman Daněk, který zlikvidoval zakončení Hancoka.

Slovácko mělo aktivnější vstup do druhého poločasu, ale nejblíže otevření skóre bylo razantní zakončení Milana Kerbra, které však mezi tři tyče nezamířilo.

Když už to vypadalo, že se oba celky rozejdou smírně, tak se v nastaveném čase dostal do úniku Puček, který překonal Daňka.

MŠK Žilina – 1.FC Slovácko 1:0 (0:0)